שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שידור מכבי חיפה ב'5+' - בניגוד להסכם
  משחקה הקרוב של מכבי חיפה בליגת האלופות אמור להיות משודר בלעדית ב'5+'. בדיקת ההסכם בין ערוץ הספורט למועצת הכבלים והלוויין מעלה כי הערוץ שוב פועל בניגוד להוראות, המחייבות אותו לשדר את המשחק ללא תשלום. בכירים במועצה: "זוהי חוצפה מדהימה של חבורת אנשים שלא מעניין אותה ההסכם עליו היא חתמה"

  למרות הקנסות הכבדים שספג בשבוע שעבר מהמועצה לשידורי כבלים ולוויין, ממשיך ערוץ הספורט להתעלם לחלוטין מההסכם עליו חתם בעת קבלת הזכיון לשידורי '5+'; בערוץ מתכוונים לשדר ביום רביעי הקרוב, בלעדית ב'5+', את משחקה של מכבי חיפה מול אולימפיאקוס במסגרת ליגת האלופות - דבר הנוגד את אותו הסכם ואשר מהווה הפרה של ההוראות שניתנו בטרם עלה הערוץ בתשלום לאוויר.
  אגב, כדי להבטיח שכל מי שלא מחובר ל'5+' יעשה זאת בהקדם, מפמפם ערוץ הספורט פרומואים המדגישים את נושא בלעדיות השידור, שכן הפעם, שלא כמו במשחקים הקודמים של חיפה במפעל האירופאי, לא יועבר המשחק במקבל גם בערוץ 2.
  סעיף 3 להסכם בין המועצה לערוץ הספורט קובע במפורש: "לא ישודרו משחקים בליגת האלופות בהשתתפות קבוצות ישראליות בערוץ '5+' משלב הבתים ואליך, אלא אם הם משודרים במקביל, ובמתכונת זהה, בערוץ הבסיס: אין באמור לפגוע בחובתה של בעלת הזכיון לשמור על רמתו של ערוץ הבסיס, ובפרט לעניין המשך שידור משחקיהן של קבוצות ישראליות גם בערוץ הבסיס".
  כאמור, ערוץ הספורט מחויב על פי ההסכם, במידה והמשחקים של מכבי חיפה לא משודרים בערוץ הספורט ה'רגיל' או בכל ערוץ ארצי אחר, לשדר את משחקי ליגת האלופות בהשתתפות קבוצות ישראליות בערוץ הבסיס - ללא תשלום.
  הפעם, כאמור, לא ישדר ערוץ 2 את המשחק בגלל העלויות הגבוהות ומשום שחיפה איבדה כל סיכוי להעפיל לשלב הבא בליגת האלופות. בפעמים הקודמות הרשתה המועצה לכבלים וללוויין לחרוג מההסכם, מכיוון שהמשחק שודר בערוץ ארצי, ללא תשלום, זאת כדי לאפשר לערוץ הספורט למכור את הזכויות לאור מצבו הכספי הקשה. במשחק הקרוב, כאשר ערוץ 10, ערוץ 2 או ערוץ 1 לא מעוניינים בשידור, מחוייב ערוץ הספורט, על פי ההסכם, לקיים את השידור בערוץ ללא תשלום.
  במועצת הכבלים והלווין לא מבינים את התנהגות ערוץ הספורט אשר ממשיך להפר את ההסכם. בכיר במועצה אמר ל-ynet :"זוהי חוצפה מדהימה של חבורת אנשים שלא מעניין אותה ההסכם עליו היא חתמה. כל זאת, שבוע בלבד לאחר הקנס הגבוה שהם ספגו. כנראה שהכסף לא משחק תפקיד בערוץ 5 ושווה להם להפר את ההסכם בכל פעם מחדש".
  במועצה הוסיפו ואמרו שלא לציטוט, כי הפעם הם יצטרכו לשקול את תגובתם באופן חריף ביותר: "אי אפשר לומר כי מדובר בטעות, אלא מדובר במעשה מכוון היטב".
  את תגובת ערוץ הספורט לא ניתן היה להשיג עד פרסום הידיעה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חמש פלוס. מי שרוצה - שישלם!
  צילום: איי פי
  מכבי חיפה בליגת האלופות
  צילום: איי פי
  מומלצים