שתף קטע נבחר

בשל הפרסום: 'מעריב' התנצל בפני אוהדי מכבי ת"א

החלטת העיתון באה בעקבות זעם אוהדי מכבי ת"א על התצלום בעיתון, בו נראה ילד פלסטיני בבגדי הקבוצה עם הכיתוב "במדי האויב". האוהדים אף איימו בחרם צרכנים על העיתון

בעקבות הסערה והזעם בקרב אוהדי מכבי תל אביב, שחולל התצלום שהתפרסם אתמול (ב') בעמוד הראשי של העיתון 'מעריב', פירסם אמש אתר האינטרנט של העיתון התנצלות: "אמש פירסמנו צילום מעזה, בו נראים רעולי פנים חמושים בהלוויית איש החמאס אבראהים מקאדמה. בראש התהלוכה צעד נער פלשתיני נושא דגל, כשלגופו חליפת טרנינג של מכבי תל אביב. כיתוב התמונה "במדי האויב" בא לומר כי מכבי מסמלת את הספורט הישראלי ואת הישראליות בכלל, והנער שנושא את סמלה לובש, בעצם, את מדי האויב שלו.
לא היתה מאחורי הפירסום כוונה לומר שמכבי היא אויב חלילה, אלא בדיוק להיפך. אנו מצטערים אם היה בצילום כדי לפגוע ברגשותיהם של מי מהמוני האוהדים". ההבהרה אף תפורסם בגיליון המודפס של העיתון היום.
אוהדי מכבי תל אביב זעמו, בעקבות התצלום שהתפרסם בעמוד הראשי של העיתון 'מעריב', בו נראה ילד פלסטיני הלבוש בבגדי הקבוצה בעת לוויית בכיר החמאס מקדמה, כשבסמוך לתמונה מופיע הכיתוב "במדי האויב". רבים מהאוהדים אף התקשרו למערכת העיתון והביעו בטלפון את מחאתם.
עורך דין שי ירון, מאוהדי הקבוצה ומבעלי אתר האוהדים 'האולטראס', שלח באמצעות טל ברמן (העורך הראשי של האתר - מ.ג) מכתב למערכת 'מעריב', בו הוא מציב אולטימטום לפיו אם בתוך 24 שעות לא תפורסם התנצלות מטעם העיתון, יינקטו נגד 'מעריב' צעדים משפטיים.
בין היתר נכתב בדרישת ההתנצלות: "אנו, אוהדי מכבי תל אביב, מוחים באופן גורף על הפרסום השערורייתי והפרובוקטיבי שהופיע בדף הראשי של העיתון. מי נתן לכם זכות להפליל באופן גורף מאות אלפי אוהדים, שרובם הגדול חיילים קרביים בסדיר או במילואים, אזרחי מדינה שומרי חוק, אקדמאים ומשכילים.
"הרמז העבה המסתתר מאחורי הדברים גורם לנו להגיע למסקנות הבאות: א. עיתון 'מעריב', בפעם המי-יודע-כמה, מראה את נטיותיו האמיתיות לאהדה חסרת תנאים של עובדיו לקבוצה השנואה עלינו, הפועל תל אביב (הניסוח במקור - מ.ג). ב. 'מעריב' כנראה מעוניין שמנוייו וקוראיו הנמנים על אוהדי מכבי תל אביב, יפסיקו לאלתר לקנות/לקרוא את העיתון. על כן דורשים אוהדי מכבי תל אביב ואתר ה'אולטראס' בפרט התנצלות מלאה תוך 24 שעות, אחרת ניאלץ לנקוט בצעדים משמעתיים, כגון חרם צרכנים ופנייה לערכאות משפטיות". כאמור, בעקבות פרסום הודעת ההתנצלות לא צפויים האוהדים לנקוט בפעולות כלשהן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונת הילד הפלסטיני. הכיתוב ב'מעריב': "במדי האויב"
צילום: איי פי
מומלצים