שתף קטע נבחר

הנהג של בלומנטל הפליל אותה

אבי אוסקי, שהיה נהגה של נעמי בלומנטל, מסר אתמול למשטרה עדות חדשה, שבה הוא מתאר כיצד מימנה סגנית השר לשעבר חדרים במלון "סיטי טאוור" - וכיצד יזמה פגישה לילית שבה הוחלט על שיבוש החקירה. בלומנטל בתגובה: זה ניסיון סחיטה. היועץ המשפטי לממשלה צפוי לבקש מחדש את הסרת חסינותה

המשטרה פותחת מחדש את החקירה נגד ח"כ נעמי בלומנטל מהליכוד בחשד לשוחד בחירות בפרשת מלון "סיטי טאוור" - וכן בחשד לתיאום עדויות ושיבוש הליכי החקירה. זאת בעקבות עדות מפלילה לכאורה שמסר אתמול (א') למשטרה נהגה לשעבר של בלומנטל. העדות נחשפה לראשונה אמש בערוץ 2.

 

בעקבות מסירת העדות צפויה המשטרה לזמן לחקירה שוב את ח"כ בלומנטל ואת יתר המעורבים בפרשה. עד כה שמרה בלומנטל על זכות השתיקה בפרשה.

 

גורמים במשרד המשפטים העריכו כי אם תתאמת עדותו של אוסקי, יגובש כתב אישום נוסף נגד בלומנטל, או יורחב כתב האישום הנוכחי נגדה - והיועץ המשפטי לממשלה יפנה שוב לכנסת בבקשה להסיר את חסינותה. בחודש מאי דחו חברי ועדת הכנסת את בקשת היועץ המשפטי לממשלה להסיר את חסינותה של בלומנטל,  ובסוף חודש יולי הורה בג"ץ לוועדת הכנסת לנמק בתוך 45 יום את החלטתה שלא להסיר את החסינות. 

 

העדות: "היא משכה 12 אלף ש"ח מהכספומט"

 

בעדות החדשה שמסר אוסקי הוא סיפר בין היתר על פגישה שהתקיימה ערב הפריימריס בליכוד בבית קפה בחדרה. לדבריו, בפגישה השתתפו סגנית השר דאז בלומנטל, פעיל הליכוד וחבר המרכז מיכאל אלנקווה, והוא עצמו. "בפגישה עצמה סוכם שהח"כית תשלם עבור חדרים, כ-15 במספר, אם אינני טועה, במלון סיטי טאוור", סיפר אוסקי בראיון לערוץ 2.

 

אוסקי המשיך וסיפר למשטרה ולטלוויזיה כי בתום הפגישה, בשעה 23:00 לערך, הסיע את בלומנטל חזרה לביתה. "נעמי אמרה לי שאמתין לה מספר דקות, מכיוון שהיא הולכת למשוך מהכספומט את סכום הכסף הנדרש, כ-12 אלף שקל, ממספר חשבונות, כי היא לא הייתה יכולה למשוך מחשבון אחד. אחרי מספר דקות היא חזרה לרכב, מסרה לי את 12 אלף השקלים, עם הוראות מפורטות למי לגשת, לאן לגשת, על שם מי להוציא את הקבלה, שבעצם יצאה על שם בתה החורגת, מירי פדידה. ולא לנסוע ברכב הממשלתי אלא לנסוע ברכבה הפרטי".

 

"נעמי הכתיבה לנו את אשר עלינו להגיד"

 

לדברי אוסקי, "הכל נעשה על פי ההנחיות", אלא שכעבור כמה ימים החלו לדלוף פרטים על האירוע בסיטי טאוור. כמה עיתונאים פנו אל סגנית השר, וזו הכחישה את מעורבותה. אז יזמה בלומנטל, לטענת אוסקי, פגישה לילית במגרש החנייה של גן האירועים "הטירה", סמוך לקיבוץ געש. בפגישה זו רקמה, על-פי החשד, את תיאום העדויות ואת שיבוש החקירה.

 

"נעמי הכתיבה לנו באופן מפורש את אשר עלינו להגיד במידה וניעצר או ניחקר", אמר אוסקי לערוץ 2, "ואני, לפי מרותה של ח"כית וסגנית שר, פעלתי". לדבריו, "היא אמרה שכאשר ניעצר וניחקר עלינו לומר שמיכה התקשר וביקש ממני הלוואה על סך 12 אלף שקל, ואני ביקשתי מנעמי את ההלוואה, שזה ייראה כאילו מיכה ביקש ממני הלוואה ולא בעצם חד משמעית כשוחד בחירות".

 

מדוע נזכר אוסקי לבוא למשטרה רק עכשיו? לטענתו, לאחר שראה כי בחקירתה במשטרה היא שמרה על זכות השתיקה וממשיכה לשמש כח"כית, בעוד הוא פוטר ונקלע לקשיים כלכליים ונפשיים - הוא החליט לפרסם את העניין.

 

בלומנטל: זו עלילה שמטרתה להוציא כספים

 

חברת הכנסת בלומנטל מסרה בתגובה כי "הגרסה החדשה שהעלה אוסקי במכתבו היא עלילה שכל מטרתה להוציא ממנה כספים". לדבריה, היא העבירה למשטרה מכתב שקיבלה מאבי אוסקי, ובו דרש לקבל ממנה כספים, ואיים שאם לא תיענה דרישתו - הוא יתבע אותה. הדוברת של ח"כ בלומנטל סירבה לבקשת ynet להעביר את המכתב למערכת. 

 

מיכאל אלנקווה סירב להגיב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
אבי אוסקי. עדות מפלילה
צילום: ערוץ 2
צילום: עמית שאבי
בלומנטל. פגישה לילית
צילום: עמית שאבי
מומלצים