שתף קטע נבחר

מנהיג הפנתרים השחורים: ערפאת מתעניין בחד הוריות

ראובן אברג'יל, ממנהיגי תנועת המחאה של שנות השבעים, הצטרף לשביתת המחאה של ויקי כנפו וחברותיה בתום פגישה עם יו"ר הרשות. "אני קורא לגברים להצטרף למאבק", הסביר

ראובן אברג'יל, ממנהיגי תנועת הפנתרים השחורים בעבר, הצטרף היום (א') לשביתת הרעב של האמהות החד-הוריות בירושלים. אברג'יל הוא שובת הרעב התשיעי במספר במאהל.

 

אברג'יל, שביקר אתמול את יאסר ערפאת, יו"ר הרשות הפלסטינית במוקטעה שברמאללה, סיפר שערפאת הביע עניין במתרחש במאהל האמהות החד-הוריות. ערפאת נפגש עם פעילי שמאל ישראלים, שבאו להביע בו תמיכה נוכח החלטת הקבינט לגרשו.

 

לדברי אברג'יל, "בתקופת הפנתרים המאבק היה שונה. המאבק נסוב על כבוד ההורים שנרמס, על גזענות ואפלייה שהיתה בכל הרמות. היום המאבק קשה יותר. אלה שנפגעים כיום הם ילידי הארץ, עולים חדשים וערבים אזרחי ישראל".

 

"האמהות כרעו תחת העומס. אבל כאן קרה משהו מאוד מעניין. האמהות החד-הוריות הניפו את נס המרד, ויצאו נגד המוסכמות החברתיות, במקום שגברים יטלו את שרביט המאבק. הנשים קוראות תגר על גברים פרזיטים שיושבים ולא עושים כלום", הסביר.

 

אברג'יל הוסיף: "כנראה שהתהפכו היוצרות. הנשים הפשילו חצאיות ולבשו מכנסיים, והגברים הפשילו מכנסיים ולבשו שמלות. אני קורא לגברים לובשי השמלות לחזור למקור, ללבוש מכנסיים, לבוא ולהצטרף למאבק, לשבור את חומת השתיקה של שר האוצר היהיר, של הפושעים החברתיים בממשלה".

 

ויקי כנפו, מנהיגת המאבק ששובתת רעב כבר שמונה ימים, אמרה שהשביתה עושה לה רק טוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
כנפו. השביתה עושה לה טוב
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: עטא עוויסאת
אוהל המחאה. "גברים לבשו שמלות ונשים- מכנסיים"
צילום: עטא עוויסאת
צילום: איי פי
ערפאת. התעניין במתרחש באוהל המחאה
צילום: איי פי
מומלצים