שתף קטע נבחר

מכבי ת"א: "מכות רצח" בין פנטסיל לרייס

השחקנים בחדר ההלבשה של האלופה היו המומים מחילופי המהלומות הקשים בין שני הזרים. שחקן בקבוצה: "מעולם לא ראיתי מכות כאלו". פנטסיל: "לא רוצה להתייחס לזה כרגע". הקבוצה שלחה מכתב תגובה חריף לבנין בו האשימה אותו ב"מחנאות, הכנה לקויה לעונה ואיחור לאימונים"

הרוחות סביב האלופה, מכבי תל אביב, מסרבות להירגע והמועדון ממשיך לייצר ידיעות שנעות בין הקוטב המשפטי לקוטב החברתי-פלילי.

 

במכבי קיוו כי הדחתם של אבי נמני וטל בנין תביא מעט מרגוע למועדון ותפתור את הבעיות החברתיות מהן סבלה הקבוצה במהלך הקיץ. עם זאת, האירוע האחרון שמגיע מחדרי ההלבשה של האלופה - עימות פיזי קשה ביותר בין ג'ון פנטסיל הגנאי לברונו רייס הברזילאי, מלמד כי ארוכה הדרך לנחלה, מה גם שהשניים השתייכו על פי הניתוח המסורתי למחנה בנין.

 

שני הזרים התווכחו ביניהם בחדר ההלבשה לפני פתיחת אימון הערב, ככל הנראה, לאחר שפנטסיל נתקל בטעות בשולחן עליו ישב הברזילאי. במהרה הפך העימות המילולי לעימות פיזי אלים ומדמם, אותו תיאר אחד השחקנים שנכח במקום. "מכות כאלה לא ראיתי בחיים שלי, זה היה פשוט מכות רצח. אני לא מבין מה נכנס בשניהם, כנראה שזה משהו הרבה יותר עמוק מוויכוח קטן", אמר.

 

פנסטיל, שבמהלך מחנה האימונים שקיימה הקבוצה באוסטריה התקוטט גם עם רודריגו גולברג, אמר ל-ynet: "אני לא רוצה לדבר על זה, היה בינינו אירוע קשה. אני לא מוכן לענות מה היה ולמה זה קרה, אולי מחר אתייחס לשאלות בעניין".

 

מכבי לבנין: אתה אחראי לכשלון הקבוצה

 

בעוד שני הזרים שלה מתקוטטים בחדר ההלבשה המשיכה הנהלת הקבוצה להתקוטט באמצעות עורכי דין ומכתבים רשמיים עם הקשר המודח, טל בנין.

 

כזכור, לפני מספר ימים הודיע בנין (שמעוניין לשחק במכבי נתניה) להנהלת מכבי על כוונתו לתבוע 2 מיליון דולר, לדרוש את פירוק חברת "מופת" המנהלת את הקבוצה, ואת שחרורו המיידי.

 

במכתב תגובה ששלחה אתמול (ד') מכבי תל אביב לעורך דינו של השחקן, יוסי לבנה, טוענת הקבוצה כי בנין היה בין האחראים העיקריים לכישלון של הקבוצה במוקדמות ליגת האלופות מול ז'ילינה. במכתב נטען, כי בנין היה מהגורמים העיקריים לבעיית המחנאות בקבוצה. כמו-כן, הואשם בנין במכתב בכך שאיחר לאימונים, לא הכין את עצמו מבחינה פיזית בפגרה, ובכך פגע מקצועית בקבוצה.

 

בנוגע לחוסר המוכנות המקצועית, נכתב:  "מרשך הפר ברגל גסה את התחייבויותיו הבסיסיות ביותר שלו כשחקן. בין היתר התבטא הדבר בתקריות עם המאמן ואי מילוי הוראות שלו, באיחור לאימונים, לרבות לאימונים לפני משחקים חשובים בטענה ש'לא התעורר'. בנוסף, בנין לא ביצע את תוכנית האימונים בפגרה בטענה כי הוא 'מרוקן נפשית' וכאשר נפתחו רשמית האימונים התחמק מלהגיע אליהם".

 

בנוגע למעורבתו בבעית המחנאות בקבוצה, נכתב: "מרשך היה אחד הגורמים הדומיננטיים בפילוג החברתי שהיה בקבוצה ואשר גרם לה נזקים רבים. ברור שהמתיחות בינו לבין אבי נמני הקרינה על כל הקבוצה. על אף הכחשותיו לגבי מעורבותו, אם וכאשר נצטרך לפרט בעניין, נעשה זאת ואז יתגלה פרצופו האמיתי".

 

בהמשך המכתב מתייחסת הנהלת מכבי להסדר פריסת התשלומים אליו היא הגיעה עם בנין ומותחת ביקורת חריפה לגבי התנהלותו של השחקן בנושא, כפי שבאה לידי ביטוי באיומים לפירוק המועדון.

 

"מהמכתב שנשלח עולה כי כל מה שבנין רואה לנגד עיניו הוא כספו. המועדון לא חשוב לו, האנשים לא חשובים לו, האוהדים לא חשובים לו, ולראיה האיום בפירוק הקבוצה. סגירת המועדון תגרור פיטורי מאות אנשים וזריקת אלפי ילדים לרחוב. מצער ללמוד שאלו היו כוונותיו. נדהמנו גם לשמוע כי בשכר של כ-130 אלף ש"ח לחודש, בנין לא גומר את החודש".

 

בא כוחו של בנין, עו"ד יוסי לבנה, אמר בתגובה: "זה הבל רוח. הטענות של מכבי מצחיקות אותי. נראה שהם אינם מוכנים להגיע לשום הסדר, ואנחנו נתחיל לפעול באפיקים המשפטיים".

 

פרוחננקובס חזר להתאמן, דגו בסוף השבוע

 

חלוצה הלטבי של מכבי, אנדרס פרוחננקובס, חזר אתמול אחרי היעדרות של שבוע בגלל פציעה לאימונים. פרוחננקובס צפוי לשחק ביום ראשון מול בני יהודה ביום ראשון הקרוב בשכונת התקווה. קשר הקבוצה, ברוך דגו, ינסה לחזור לאימונים ביום שישי ורק ביום ראשון יוחלט אם ישחק. אתמול שמח דגו לגלות כי תוצאות בדיקת האולטראסאונד שעבר הראו כי הוא סובל ממתיחה בשריר המפשעה ולא מקרע.

שוער הקבוצה, לירן שטראובר, ערך אימונים חלקיים בגלל כאבים, אבל הוא אמור לשחק כרגיל ביום ראשון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
רייס ופנטסיל בזמנים יפים יותר. זרים זה לזה
צילום: ראובן שוורץ
צילום: ראובן שוורץ
"איחר לאימונים". טל בנין
צילום: ראובן שוורץ
צילום: ראובן שוורץ
אז מי אחראי? קלינגר והרציקוביץ'
צילום: ראובן שוורץ
צילום: ראובן שוורץ
דגו. רק מתיחה
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים