שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת רצח מסועפת באשקלון: "יש חוטפים, אין חטוף"
  מישל ג'אנו ויוני צפיר חשודים בחטיפת יניב רווח, הבחור שברכבו נסעה הצעירה שקד שלחוב שנרצחה בטעות בעת חיסול חשבונות בין כנופיות בעיר; החשודים ניסו להימלט ממעצר ונלכדו בסיוע מסוק. המשטרה מזהירה: "סכסוך הכנופיות באשקלון עוד לא נגמר"

  היחידה המרכזית בדרום עצרה באחרונה את מישל ג'אנו ויוני צפיר מאשקלון, בחשד שחטף את יניב רווח. השניים מכחישים את החשדות וטוענים: "אין חטוף, כי לא חטפנו". היום (ב') הוארך מעצרם בארבעה ימים.

   

  רווח הוא הבחור שברכבו נסעה שקד שלחוב ז"ל בת ה-16, בלילה בו נרצחה במהלך "חיסול חשבונות" בין שתי כנופיות באשקלון. מות הצעירה הסעיר את המדינה לפני כשלושה חודשים, אולם על מרבית פרטי הפרה מוטל לפי שעה צו איסור פירסום. 

   

  ג'אנו וצפיר חשודים בחטיפת רווח ובתקיפתו. לטענת החוקרים, נחטף רווח על ידי שלושה צעירים מפאב אשדודי. החשוד השלישי, ישראל גנון, הצליח לחמוק מידי המשטרה.

   

  מעצר החשודים בוצע סמוך למחלף יבנה. השוטרים עקבו, ככל הנראה, אחר השלושה והחליטו לעצור אותם כאשר התעורר חשש שמעקב ממושך - ייכשל. אלא שלכידת

  החשודים עלתה במאמצים רבים: החשודים שהיו ברכב הבחינו בשוטרים המתקרבים לעברם ונמלטו בריצה. מסוק שריחף באוויר סייע לשוטרים בחיפושים והביא ללכידת שניים מהנמלטים.

   

  מאז נרצחה הנערה שלחוב בסכסוך לא לה, מנהלת המשטרה חקירה מאומצת וכבר ביצעה מעצרים. נציג המשטרה אמר היום (ב') בדיון להארכת מעצר החשודים בבית משפט השלום בבאר-שבע, כי אינו יכול לפרט לשם מה נחטף רווח, אולם הדגיש כי "הבחור שנחטף היה ברכב בו נרצחה שקד". הוא הוסיף כי "יש סיכסוך כנופיות באשקלון והוא טרם נגמר. ידוע לנו על ניסיונות פציעה הדדיים".

   

  פרקליטי החשודים, עו"ד אבי חימי ועו"ד נס בן-נתן, טענו מנגד כי הקורבן רווח לא התלונן ולא מסר כל הודאה וכי לקוחותיהם מכחישים כל קשר לחטיפה ולתקיפה. "אם יניב רווח יגיד שחטפו והיכו אותו - אנו נסכים לבקשה", אמרו. "אבל המשטרה מייחסת למשיבים מה שלא צריך. הלקוחות שלי טוענים שאין חטוף, כי לא היתה חטיפה כלל".

   

  ג'אנו, עבריין מוכר, הגיע לבית המשפט כשהוא חבול בכל חלקי גופו וטען שהוכה על-ידי השוטרים. השופטת, טהר שחף, הורתה בצעד יוצא דופן למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשרד המשפטים לבדוק את תלונתו.

   

  המשטרה התחייבה כי עד לסוף השבוע יוגש כתב אישום נגד שני הצעירים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: דני סלומון
  שקד שלחוב ז"ל. חקירה מאומצת
  צילום רפרודוקציה: דני סלומון
  צילום: סי די בנק
  סכסוך דמים בין כנופיות (אילוסטרציה)
  צילום: סי די בנק
  מומלצים