שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האביב של ססלוב

  יין מפתה מכרם אורגני בגליל - ו"הילולים" של כרמל, הבוז'ולה שלנו: את האדום כדאי לקבל בחום, את הלבן קצת פחות

  ברי ססלוב הוא איש עם מניות יסוד במהפכה שהתחוללה כאן בתחום היין. כבר שני עשורים שהוא עושה יין ביקב שלו ססלוב וזוכה לביקורות מהללות בארץ ובחול, ובנוסף מרצה ומדריך בתחום ועושה נפשות לנושא בסדנאותיו. המדור, באופן אישי ביותר, מעריץ את היחס הבלתי מקובל בין צניעותו של האיש לבין האיכות הגבוהה של היינות שהוא עושה. בכלכלית מדוברת קוראים לזה: יין מצויין במחיר זול.

   

  "אביב מרלו 2002", אשר נחת כאן עם תחילת הסתיו, הוא הדגמה מושלמת לנאמר. האיש הביא ליקב שלו בקיבוץ איל ענבים מכרם משובח ביותר בקדיתא, גליל עליון, כרם אורגני בן שש. אחר-כך העביר את היין סדרת חינוך בת שישה חודשים בחביות עץ אלון, רובן צרפתיות והשאר אמריקניות. ביקבק, וכעת הוא משווק. התוצאה משובבת נפש. יין צעיר ורענן, עם מבט אדום נוצץ, עם אופי מקומי, יין שלנו. ניחוחות גרגרי היער וארומת השזיף הבשל עטופים בחריפות תבלינית מסויימת ונעימה עד מאוד, וריחות וניל העץ המעושנים במידה משלימים את חוויית האף. על החך הוא פרי וקטיפה, טעם ונגיעה, עם נוכחות שנותרת רגע ארוך אחרי שהיין ירד.

   

  יין לשתיה כבר עכשיו, או לשנתיים הבאות, לצד ארוחות קלות או כבדות. יין לכל עת. והמחיר, שתורם לאטרקטיביות שלו, 55 שקלים הבקבוק.

   

  הורה הילולים

   

  למרות שלפעמים נדמה כי יין ההילולים של יקבי כרמל היה כאן כבר בתקופת חומה ומגדל - הוא רק בן 20 בצירים. בקבוקיו נוחתים תמיד באמצע אוקטובר, שליחים זריזים של ניחוחות וטעמי הבציר שזה עתה הסתיים, נלגמים רעננים עוד בטרם חלפו כאבי השרירים של הבוצרים. הבוז'ולה שלנו.

   

  "הילולים אדום 2003", עשוי בלנד ענבי מרלו, שיראז ופטיט סירה, אשר אך סיימו את תסיסתם, והם מחזיקים עדיין קרוב לחזה את טעמי התירוש וריחותיו. ארומות טובות ורעננות של פרי יער, חלקות ונעימות במגע עם החך, עושים את היין האדום של השנה למפגש עם ההנאה שבפשטות. לשתות מהר, זאת רוח קלה שבאה וחולפת (חודשים ספורים), במחיר המשעשע של 17 שקלים לערך לבקבוק.

   

  "הילולים לבן 2003", הוא בלנד של ענבי אמרלד ריזלינג ופרנץ' קולומבר, ובאופן שהיה גם הוא למסורת... פחות מושך מאחיו האדום. יש בו ניחוח נעים בכיוון הפומלית הירוקה, אך אין בו די איזון. עניין של טעם. מחיר כנ"ל, בסביבות ה-17 שקלים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים