שתף קטע נבחר

תיאודורקיס: איני מבין מדוע דבריי עוררו סערה בישראל

בתגובה ראשונה לסערה שעוררו דבריו כי "היהודים הם שורש הרוע" אמר המלחין היווני: "רק בכוונה תחילה יכול מישהו להחליף בין האנשים בישראל אותם אני מוקיר ומעריך באמת, עם תופעת האגרסיביות אותה אני מגנה"

המלחין היווני, מיקיס תאודורקיס, הביע הלילה (ה') תמיהה על הסערה שעוררו דבריו  כי "היהודים הם שורש הרוע", ואמר: "עמדתי בנוגע לישראל ידועה מזה זמן רב כמו גם דעותיי בנושאים אחרים. אני תוהה בכנות מדוע קמה סערה כאילו הבעתי עמדות בפעם הראשונה. אולי היתה זו הזדמנות לכמה אנשים ליזום התקפה נגדי".

 

את התגובה לפרשה, שפורסמה לראשונה ב-ynet, שלח תיאודורקיס למנצח הישראלי, יובל בן עוזר, שהקשר ביניהם נוצר בעקבות שיתוף פעולה מוסיקלי בן שלוש שנים.

 

לדברי תיאודורקיס: "מאז ומתמיד תמכתי בחלשים, באנשים אשר נלחמו על זכויותיהם, כולל אנשים בישראל. את סיפור סבלותיהם סיפרתי בשירי באופן הטוב ביותר שביכולתי. תמיד תמכתי בקיום של שלום בין אנשים. אני חושב שהוכחתי זאת שוב ושוב, לדוגמא כאשר תיווכתי בין אלון לערפאת בתקופות שונות של שנת 1972. זו הסיבה שאני מתנגד נחרץ למדיניותו של שרון, דבר שהודגש על ידי חזור והדגש.

 

"שוב ושוב גיניתי את התפקיד שממלאים פוליטיקאים יהודים אמריקאיים ואינטלקטואלים המתכננים את המדיניות האגרסיבית של נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש.

 

"רק בכוונה תחילה יכול מישהו להחליף בין האנשים בישראל אותם אני מוקיר ומעריך באמת, עם התופעה השלילית הזו אותה אני מגנה. זוהי התופעה אשר מכתימה את שמה של ישראל, יוצרת אנטישמיות ונמצאת בצד הרוע ובשורשו של הרוע, כפי שהתבטאתי. (הדגשה במקור).

 

"באופן אישי אני שמח ביודעי שהרבה יהודים בעולם ובישראל שותפים לדעתי ולוחמים לזכויות עמם ולשלום באזורם ובעולם כולו, תוך הבטחת קיום משותף עם זכויותיהם של עמים אחרים. אני שמח שניצבנו יחד במאבק משותף לאורך עשרות שנים. אני יודע כי הם מכירים אותי דרך מאבק משותף זה ואינם מושפעים מהטלת הרפש הנוכחית. אולי זו מטרתם של אלו שגילו "לפתע" את עמדותי ומשמיצים אותי ביחסם לי אנטישמיות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים