שתף קטע נבחר

"הומנה": פוטרו 4 בכירים בעקבות פרשת רמדיה

יצרנית מזון התינוקות הגרמנית הודיעה על פיטורי האחראים על פיתוח המוצרים, המעבדה ובקרת האיכות. המנהל הביע השתתפות בצער המשפחות שנפגעו ואמר שייבחנו האפשרויות "למתן תמיכה"

יצרנית מזון התינוקות הגרמנית "הומנה" הודעה היום (ב') כי פיטרה ארבעה מנהלים בכירים בעקבות פרשת "רמדיה". בהודעה שפירסמה החברה אמר מנהלהּ, אלברט גרוסה פריי, ש"הומנה" תעמוד בקשר עם הגורמים בישראל כדי לבחון את האפשרויות למתן תמיכה במשפחות שנפגעו מצריכת מוצרי החברה.

 

סוכנות הידיעות הגרמנית דיווחה שהמנהלים שפוטרו הם האחראים על מחלקת פיתוח מוצרי החברה, האחראי על מעבדות החברה והאחראי על ביקורת האיכות של המוצרים. פיטוריהם של המנהלים נכנסו לתוקף מיידי והם הוחלפו על ידי עובדים אחרים בחברה.

 

"הסקנו מסקנות על-מנת שלא תהיה אפשרות בעתיד ששרשרת של טעויות ורשלנות של עובדים תביא להפצת מוצרים פגומים בעתיד", אמר פריי. פריי חזר ואמר ש"הומנה" מכירה בטעויות שנעשו, הביע השתתפות בצערן של המשפחות שילדיהם נפגעו כתוצאה מצריכת המוצרים הפגומים ואמר שהחברה תעמוד בקשר עם הגורמים הרלוונטיים בישראל על מנת לבחון את האפשרויות העומדות בפניה למתן תמיכה במשפחות שילדיהן נפגעו מצריכת המוצרים.

 

הוא ציין שהחברה תבצע מיד בדיקת מעבדה מלאה של כלל התרכובות החדשות והשינויים בתרכובות של שאר מוצריה מתחילת ייצורם, ומעתה כל שינוי או תרכובת חדשה יהיו באחריותם של המנהלים הרלוונטיים ויהיו טעונים אישור בכתב. עוד הוא ציין שמעכשיו יהיו מוצרי החברה נתונים תחת פיקוח הדוק יותר, גם של גורמים חיצוניים.

 

"טעות אנוש"

 

בשבוע שעבר קיבלה "הומנה" את האחריות על שיווק תחליפי חלב צמחיים לישראל, כשכמות הויטמין B1 שבמוצרים היו נמוכות פי עשרה מכפי שנכתב על-גבי האריזה. החוסר בויטמין גרם, על-פי החשד, למותם של שלושה תינוקות בישראל ולמחלתם של רבים אחרים.

 

פריי הסביר שהעדר הויטמין היה תוצאה של "טעות אנוש" ואמר כי מדובר ב"צירוף מקרים מצער". "יידענו את הרשויות וכן את הגורמים הישראלים באופן יסודי על-מנת להבהיר טוב יותר את העניין". 

 

בתוך כך הודיעה בשבוע שעבר התביעה הכללית בגרמניה שעובדת של החברה נחקרת בחשד להריגה ברשלנות.

 

גם בישראל נפתחה חקירה בפרשה, כדי לבדוק האם ידעה חברת "רמדיה" על הוצאת הויטמין מתחליף החלב "רמדיה צמחית" כבר לפני מספר חודשים.

 

השתתף בהכנת הידיעה יורם רוזנצווייג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אלברט גרוסה פריי, המנהל. "טעות אנוש"
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מפעל חברת הומנה בהרפורד, גרמניה
צילום: איי פי
מומלצים