שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ראשי הליגה במהלך להוספת סיבוב רביעי
  בניסיון למלא את הקופות המדולדלות ביקשו ראשי הקבוצות מהנהלת הטוטו להוסיף כבר העונה עוד 11 משחקים, שישולבו במהלך שלושת הסיבובים הקרובים. הרעיון מצריך את אישור הטוטו וההתאחדות. ההשבתה הצפויה: הגדולות הצהירו כי ישלמו משכורות, הקטנות יילכו לפירוק

  מי שחשב כי איום ההשבתה של ראשי ליגת העל הוא רק בלון ניסוי או קלף מיקוח, יופתע לדעת כי המהלך נכנס לשלבים מתקדמים ביותר ואף מוליד מספר רעיונות מהפכניים. ראשי קבוצות שנפגשו במהלך סוף השבוע על מנת לדון בעניין ההשבתה ובמצב הפיננסי העגום, הגיעו לשתי החלטות משמעותיות מאוד. האחת דווקא מציעה דרך מילוט מקורית מפני השביתה והשניה סוללת דרך לקיומה.

   

  ההצעה הראשונה אותה ה, שנרקמה בשיחות בין ראשי ליגת העל לגורמים בכירים בטוטו מדברת על הוספת סיבוב רביעי לליגה כבר העונה. במהלך השבוע ייפגשו

  הבעלים של מכבי תל אביב, לוני הרציקוביץ' ומנכ"ל הטוטו, יום טוב סמיה, כדי להאיץ את הרעיון, כאשר כבר עכשיו הביעו בטוטו תמיכה בו. המשמעות: הקבוצות יצטרכו לשחק עוד 11 משחקים, שישובצו ככל הנראה במהלך שלושת הסיבובים הבאים. הוספת המשחקים תוסיף לקופות הקבוצות המדולדלות זריקת מרץ רצינית של הטוטו וגם הכנסה לא מבוטלת משידורי המשחקים הנוספים בערוצים השונים. מצד שני, הן גם יצטרכו להזיע לעיתים קרובות פעמיים באותו שבוע.

   

  בכיר באחת הקבוצות אישר את הדברים ואמר: "אנחנו מודעים למאמץ שיידרש מאיתנו בשל הוספת הסיבוב, אבל נעשה הכל כדי לשפר את המצב הכלכלי שלנו". המהלך הדרמטי זקוק עדיין לאישורה של ההתאחדות לכדורגל, אולם מאחר וכל הקבוצות תומכות בו, כמו גם הנהלת הטוטו, לא צפויה לצוץ בעיה מכיוון זה.

   

  במקרה של שביתה: כדורגלנים בלשכה?

   

  החלטה משמעותית אחרת שהבשילה בפגישה היא שבמידה והליגה אכן תושב, ישולמו משכורותיהם של השחקנים, למרות שטרם נקבע האם הם יקבלו את כל הסכומים המגיעים להם או רק בעבור משכורת הבסיס, לא כולל בונוסים על נקודות. ארבעת הקבוצות הגדולות של הליגה - בית"ר ירושלים, הפועל תל אביב, מכבי תל אביב ומכבי חיפה - הצהירו כי יוכלו לעמוד בתשלום המשכורות גם במידה ולא תהיה ליגה.

   

  ראשי הקבוצות הקטנות, לעומת זאת, הביעו חשש כי יקרסו מכיוון שלא יוכלו לעמוד בהוצאות ללא ההכנסות הצפויות מתשלום על זכויות שידור. כתוצאה מכך הגיעו הבוסים של הקטנות להחלטה כי במידה ותתקיים השבתה והקבוצות ידרשו לשלם משכורות הן ילכו לפירוק משפטי. כלומר, הקבוצות ידרשו מבית המשפט לפרק את העמותות שמפעילות אותן ובכך ,בעצם, יגנו על עצמן מתשלום של משכורות וחובות נוספים במהלך ההשבתה.

   

  מי שאמור לעזור לקבוצות בהוצאה לפועל של התוכניות הוא עו"ד ד"ר דורי קלסבלד, שבדק עבורן את האפשרות להשבית את ליגת העל במהלך הפגרה. בפגישה בסוף השבוע סקר קלסבלד את ההיבטים המשפטיים הקשורים להשבתה. ראשי ליגת העל ביקשו לשמוע על ההשלכות הצפויות מכיוון שהם בכל מקרה מתכוונים ללכת למהלך הדראסטי לאחר פגרת הליגה. במהלך הישיבה הוחלט להקים צוות בראשותו של אבי לוזון שינהל את הדיאלוג מול ההתאחדות לכדורגל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן שוורץ
  ראשי הקבוצות. תמיכה מקיר לקיר
  צילום: ראובן שוורץ
  צילום : ארכיון ידיעות אחרונות
  סמיה. חבל הצלה
  צילום : ארכיון ידיעות אחרונות
  ארכיון ידיעות אחרונות
  הרציקוביץ' (מימין) ותאומים. מהלכים דרמטיים
  ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום: גיל נחושתן
  משחק בליגת העל. השחקנים יזיעו יותר
  צילום: גיל נחושתן
  צילום: ראובן שוורץ
  איצ'ה מנחם. ההתאחדות לא צפויה להתנגד
  צילום: ראובן שוורץ
  מומלצים