שתף קטע נבחר

הממשלה: ערוץ 7 כשר

השרים אישרו את החוק שיזם השר אולמרט להפיכת ערוץ 7 לחוקי. השר היחיד שהתנגד היה אברהם פורז, שהסביר: "זהו מתן פרס למי שהפרו את החוק במשך שנים". ח"כ כבל: אעתור לבג"ץ נגד ההחלטה. גורם בכיר ביש"ע ל-ynet: אם השרים חושבים שבדרך זו יסתמו את הפה שלנו במאבק נגד תוכניות העקירה ובנושא המאחזים - הם טועים

ערב ההכרעה במשפטם של ראשי ערוץ 7, שהורשעו בעבירות של שידורים פיראטיים, אישרה הממשלה בישיבתה היום (א') את החוק המכשיר את הערוץ. הצעת החוק שעברה בממשלה טעונה את אישור הכנסת.

 

בישיבה סוערת, תקף השר ליברמן בחריפות את פרקליטת המדינה: "ארבל סובלת מהיעדר יושר אישי" והשרים נפרדו מהיועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין.

 

ראש הממשלה שרון אמר בישיבה כי יש להיות זהירים מאוד כלפי היוזמה הסורית לחידוש המו"מ עם ישראל, והתייחס גם לתקרית הירי בגדר ההפרדה: "על הגדר צריך להגן, אבל באמצעים של פיזור הפגנות".

 

"זהו פרס למפירי חוק"

 

את ההצעה יזם שר התקשורת, אהוד אולמרט, בתיאום עם ראש הממשלה, אריאל שרון. ההצעה שגובשה בחודשים האחרונים, על בסיס הצעת חוק שנולדה ב-2001 בהקשר של ערוצי הרדיו של ש"ס, עברה התאמות ועיבודים שיאפשרו להכשיר את ערוץ 7.

 

על פי התוכנית, הממשלה תוכל להכריז על הקמת ערוץ רדיו ייעודי על מנת לתת מענה למגזרים יעודיים שונים (דתיים, רוסים, וכו''). הפרסום יתבצע באמצעות מכרז ממשלתי שערוץ 7 יוכל להתמודד בו. 

 

השר היחיד שהתנגד להכשרת הערוץ היה שר הפנים, אברהם פורז, שהסביר: "מדובר בפגיעה בזכיינים של התחנות האזוריות, שזכו במכרז כדין. הכשרת הערוצים הללו היום היא למעשה מתן פרס ועידוד למי שהפרו את החוק במשך שנים".

 

המתנחלים: מברכים ותוקפים

 

גורמים ביש"ע בירכו היום על החלטת הממשלה לאשר את הצעת החוק על הכשרת ערוץ 7. עם זאת גורם בכיר ביש"ע אמר ל-ynet "אם הממשלה חושבת שבדרך זו יסתמו את הפה שלנו נגד תוכניות העקירה והנסיגה ובנושא המאחזים - היא טועה".

 

יו"ר המפד"ל, השר אפי איתם, קרא לזרז את קבלת החוק בכנסת כדי לאפשר לערוץ 7 לחזור ולשדר בהקדם. לדבריו, "הממשלה קיבלה היום החלטה צודקת שנותנת מענה למאות אלפי אזרחים אוהבי ארץ ישראל ותורת ישראל ומוטב לעשות זאת מאוחר מאשר לעולם לא. הצעת החוק שאושרה בממשל היא יישום הזכות לחופש ביטוי והתחשבות המדינה באוכלוסיות השונות החיות בה".

 

יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, בירך על הכשרת ערוץ 7, ומנגד תקף את "האפלייה השיטתית נגד ערוצי הקודש". ישי קורא לשר התקשורת לפעול גם עבור ערוצי הקודש, אחרת הזנחתם תתפרש כניסיון לסתימת פיות לאור ההשתייכות והמוצא של המאזינים.

 

ח"כ איתן כבל (העבודה) הודיע כי יעתור לבג"ץ בדרישה לבטל את הההחלטה. לדבריו "ההחלטה מסמלת את רמיסת החוק הדורש הגשת מכרז. מדוע ערוץ 7 זוכה לפריבילגיה לעומת שאר ערוצי הרדיו הבלתי חוקיים?. לא ייתכן שהממשלה מכשירה את ערוץ 7 בזמן שבית המשפט הרשיע את אנשי הערוץ ואמור לגזור את דינם. לצערי יש עבריינים שיש להם לובי חזק בממשלה".

 

ח"כ אופיר פינס (העבודה) אמר בתגובה: "ממשלת ישראל מכשירה את השרץ ומאפשרת לעשות צחוק מהחוק. שבע שנים פעל הערוץ בניגוד לחוק, והאופוזיציה תלחם בכל דרך אפשרית שהחוק לא יעבור בכנסת".

 

חבר הכנסת אבשלום וילן (מרצ): "זהו טיהור השרץ, שצחנה של ערב אישור תקציב מריחה ממנו".

 

לדברי וילן, "במקום לנהוג כמדינת חוק מסודרת, מחליטה ממשלת ישראל להכשיר תחנת רדיו בלתי חוקית, והכול למען שלמות הקואליציה".  


פורסם לראשונה 28/12/2003 08:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ישיבת הממשלה. ערוץ 7 כשר
צילום: איי פי
צילום: אלכס קולומויסקי
ראשי ערוץ 7. הוכשרו
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: חן מיקא
השר איתם. מברך
צילום: חן מיקא
צילום: עמית שאבי
השר פורז. "פרס למפירי חוק"
צילום: עמית שאבי
צילום: באובאו
היועץ רובינשטיין בישיבתו האחרונה
צילום: באובאו
מומלצים