שתף קטע נבחר

לוח שעם אלקטרוני

אם אתם שכחנים כרוניים וגולשים כבדים, שירות תזכורות חדש מבטיל להציל אתכם מהסניליות. במקום לנעוץ פתק בלוח השעם ליד המחשב, אפשר לנעוץ אותו בלוח אשר בתוך המחשב

שירות חינמי חדש מאפשר לשכחנים הכרוניים שבינינו לתלות פתקים בלוח שעם ווירטואלי, להיזכר במשימות שלפנינו, ובאותה הזדמנות לפטור עצמנו מאחריות לגורלם של עצים חפים מפשע.

 

ההרשמה (חינם) לאתר אורכת שניות ספורות ואינה מחייבת מסירת פרטים אישיים לבד מכתובת דואר אלקטרונית ושם משתמש ביחד עם סיסמה. לאחר ההרשמה ניתן להקליד פתק חדש תוך זמן קצר. הפתקים ננעצים זה לצד זה על לוח שעם וירטואלי. ניהול של שירות חשוב כזה באמצעות אתר אינטרנט כרוכה במגבלה לא קטנה - הצורך להיכנס לאתר מדי יום כדי לבדוק את הלוח הווירטואלי, אך עם זאת, ניתן להצמיד תזכורת לכל פתק, אשר תישלח אליכם בדואר האלקטרוני כאשר תקבעו זאת.

 

ניתן לערוך את הפתקים וההודעות באתר בצורה אינטואיטיבית ונוחה (לחיצה על סמל העפרון בחלק התחתון של ההודעה). כמו כן,  אפשר להעביר פתק לנמען אחר, אפשרות שיכולה להועיל למשל, כאשר גולשים רוצים להודיע לחבר על פגישה מסוימת או לקנות משהו בדרך אליה. התבנית הגרפית של הלוח פשוטה וקלה לשימוש, לא יוצרת עומס ויזואלי והפתקים ניתנים לעיצוב בצורות ובצבעים שונים מתוך שש תבניות מוכנות.  

 

יוזמה צעירה

 

האתר אמנם בנוי מממשק בשפת האנגלית, לטובת חברי הקהילה הבינלאומית, אך ניתן להקליק את הפתקים בעברית ובאנגלית. האתר תומך בעברית בתקן UNICODE, כך שהוא תומך בהצגת ובכתיבת עברית בכל דפדפן ומוצג על כל מערכת הפעלה (תומכת עברית כמובן). האתר מזהה באופן אוטומטי גופנים בעברית ודואג ליישר את הפתק לימין.

 

מאחורי האתר עומד בחור ישראלי בן 18 בשם עמית אבנר. "הרעיון עלה כאשר השתמשתי במשך זמן רב בלוח שעם רגיל, אך עם הזמן שמתי לב שאני שם לעצמי פתקים ושוכח להסתכל על הלוח ולקרוא אותם", כותב לנו אבנר, "תוכנת האאוטלוק מסורבלת מדי ולא מתאימה למלאכת הפתקים. חשבתי על כך שהמחשב הוא הפתרון האולטימטיבי ללוח שכזה ולכן, החלטתי על בניית האתר".

 

מדובר באתר פשוט מאוד המציע שירות בסיסי - אין בו גרפיקה מורכבת, באנרים, או פרסומות. על אף פשטותו, יישומים של רעיונות פשוטים ושימושיים כאלה עשויים לגבור לא אחת על כל שירות מתוחכם אך חסר תועלת ממשית. "לוח השעם האלקטרוני עשוי להתאים לגולשים "כבדים" שאינם מחבבים את אפשרויות היומן באאוטלוק (ובצדק - בהתחשב בסרבול המיותר המאלץ השקעה נרחבת בכתיבת מזכר פשוט בתוכנה) או אינו מוכן לשלם עבור תוכנות לניהול זמן. (נמרוד ניר-שלום).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
bWitty. פתקים וחיפוש
לוח השעם. לא הורגים עצים
מומלצים