שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  נאס"א תנציח את הרוגי הקולומביה על המאדים
  האיזור בו נחתה הגשושית "ספיריט" ייקרא "תחנת הזיכרון קולומביה", לזכרם של שבעת האסטרונאוטים שנספו בהתרסקות מעבורת החלל. מנהל נאס"א: "ספיריט נושאת עמה את חלומם של האסטרונאוטים האמיצים שנהרגו"
  סוכנות החלל האמריקנית הודיעה כי תקים על המאדים אתר זיכרון שינציח את זכרם של שבעת האסטרונאוטים שנספו בהתרסקות החללית "קולומביה", ובהם האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון ז"ל. בהודעה שפרסם מנהל נאס"א, שון אוקיף, נאמר כי האזור בו נחתה גשושית החלל "ספיריט" בסוף השבוע האחרון ייקרא "תחנת הזיכרון קולומביה".

   

  הגשושית שנחתה על פני המאדים בסוף השבוע האחרון מעבירה תמונות חדות ומרשימות מפניו. בחלק מהתמונות נראה לוח אלומיניום עגול בקוטר של כשישה
  אינץ', המותקן על אחת מהאנטנות של הספיריט. הלוח חובר לרכב החלל ב-28 במרץ, כהנצחה לאסטרונאוטים הנספים באסון הקולומביה. בסמוך לשמו של אילן רמון, מוטבע דגל מדינת ישראל.

   

  "בזמן זה של שמחה רבה לאור הצלחת המשימות על פני המאדים, כל משפחת נאס"א עוצרת כדי לזכור את עמיתינו שנהרגו באסון הקולומביה. בחקר החלל והלא נודע יש סיכון רב, ודרושה תעוזה ומסירות", הוסיף אוקיף. "בזמן שחברי הצוות מתבוננים על מאדים דרך עיניה של הספיריט, הגיעו תצלומים ובהם לוח הזיכרון של חללי הקולומביה, מחווה הולמת לרוחם ומסירותם. ספיריט נושאת עמה את חלומם של האסטרונאוטים האמיצים שנהרגו בקולומביה", אמר.

   

  ספיריט נחתה על המאדים בהצלחה ב-3 בינואר, והיא תבלה את שלושת החודשים הקרובים בחקר פני השטח. משימתה העיקרית של הגשושית היא לגלות האם פני השטח שלו היו מוצפים בעבר במים, והאם הם היו מסוגלים או אפילו מסוגלים כיום לתמוך בקיומם של חיים. תאומתה של הספיריט, אופרטיוניטי (הזדמנות), עתידה לנחות על המאדים ב-25 בינואר, והיא תתחיל משימה דומה - על צידו השני של כוכב הלכת.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לוח הזיכרון המוצמד לספיריט
  צילום: נאס"א
  לוח ההנצחה על הספיריט בדרכה למאדים
  צילום: נאס"א
  צילום: איי פי
  אילן רמון ז"ל. יונצח על פני המאדים
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  הספיריט על פני המאדים (הדמייה)
  צילום: רויטרס
  מומלצים