שתף קטע נבחר

"ישראל קרובה מאי פעם לקבל מידע על גורלו של רון ארד"

שר הביטחון אמר את הדברים, אך הדגיש: "אני אומר זאת בזהירות כי יש לנו עסק עם אויב אכזר וצריך להמתין להשלמת העסקה". הוא ציין כי "המחיר שנתבקשנו לתת עבור החיילים וטננבאום הוא כבד. בשלביו השונים של המשא ומתן שנתי נדדה לא אחת, וברגעים של השלמת ההסדר גם פעימות הלב השתנו"

"מדינת ישראל קרובה היום יותר מאי פעם לקבל מידע שישפוך אור על גורלו של רון ארד", כך אמר אמש (א') שר הביטחון שאול מופז בכנס בהשתתפות חברי הוועד הפועל של התאחדות התעשיינים. לדברי מופז, "המחיר שנתבקשנו לתת עבור החיילים וטננבאום הוא כבד".

 

 

אתמול בבוקר הודיע ראש הממשלה: "עסקת השבויים, כפי שאושרה בממשלה, הגיעה לכלל השלמה". שרון הציג את העסקה וציין: "רון ארד אינו כלול בה, תמורתו נשלם מחיר נוסף".

 

במסיבת העיתונאים שכינס אתמול בצהריים, סירב השייח' נסראללה להתייחס לפרטי המשא ומתן, ואמר כי אלה יימסרו רק לאחר ביצוע העסקה - "ביום חמישי או שישי". השלב הראשון בעסקה, אמר, יתבצע בסוף השבוע הקרוב.

 

ייכללו בו הפרטים שכבר פורסמו בכלי-התקשורת: העברת 425 אסירים, גופות לבנונים ומפות של שדות המוקשים, תמורת גופות שלושת החיילים הישראלים החטופים והאזרח אלחנן טננבאום. היום אמורה ישראל לפרסם את שמותיהם של האסירים שישוחררו.

 

בהרצאה שנשא אתמול אחר הצהריים בתל אביב, התייחס מופז לסוגיית רון ארד: "בתקופה האחרונה ניהלנו משא ומתן ארוך ומורכב שכלל גם מאמצים לקבל מידע על גורלו של הנווט השבוי רון ארד. ההחלטה היתה קשה".

 

מופז ציין את המחוייבות שיש לישראל להחזיר הביתה את החיילים ואת האזרחים: "המחיר שנתבקשנו לשלם הוא כבד. בשלביו השונים של המשא ומתן שנתי נדדה לא אחת וברגעים של השלמת ההסדר, גם פעימות הלב השתנו".

 

"קרוב מידע שישפוך אור" 


רון ארד נווט שבוי חטוף לבנון חיזבאללה סוריה מטוס

 

שר הביטחון אמר כי "האחריות היא כבדה, אבל אני יכול היום להסתכל לכולם בעיניים, גם לבני משפחת ארד ולהגיד שהפכנו כל אבן ולא חסכנו כל מאמץ. לא הייתי מקבל את העסקה אם לא היתה הטובה ביותר שיכולנו להשיג. מדינת ישראל קרובה היום, יותר מאי פעם, לקבל מידע אשר ישפוך אור על גורלו של רון ארד. אני אומר זאת בזהירות כי יש לנו עסק עם אויב אכזר וצריך להמתין להשלמת העסקה".

 

השר מופז הסביר: "הצלחנו להגיע לעסקה שקושרת את גורלו של רון ארד ולאפשרות לעסקה נוספת בעתיד בעניינו. אני מקווה שהמהלך שנוצר אכן ישיג מידע על רון ואיני שוכח את מחוייבותה של ישראל ושלי - שלא נשקוט ולא ננוח עד אשר נשיב הביתה את כל הנעדרים".

 

גורמים מדיניים העריכו אמש כי שר הביטחון אמר את הדברים על רקע העובדה שמחיר העסקה נקוב, דבר שאמור לשמש מוטיבציה עבור החיזבאללה להביא את המידע.

 

בנושא הסורי, ציין שר הביטחון מופז: "מעבר לקולות השלום, סוריה ממשיכה לתמוך בארגוני הטרור גם ברגעים אלה ממש, וממשיכה לאפשר לחיזבאללה לפעול נגד ישראל". הוא אף ציין כי להערכתו ייתכן כי הנשק הבלתי קונבנציונלי שלא נמצא בעיראק "חונה אצל הסורים". "אם אכן יתברר כך, סוריה תהפוך ממדינה תומכת טרור לאחת המדינות בציר הרשע של ארה"ב, על כל המשתמע מכך", אמר מופז.


פורסם לראשונה 25/01/2004 17:21

 

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון מופז
צילום: עמית שאבי
צילום: ארכיון
בדרך למידע חדש. רון ארד
צילום: ארכיון
צילום: ארכיון
"מחיר כבד". אלחנן טננבאום
צילום: ארכיון
מומלצים