שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרס התרצה: ועידת העבודה נדחתה לשלישי הבא

  כבר בתחילת השבוע דרשו כמה חברי כנסת לדחות את הישיבה, שהיתה אמורה להצביע על הארכת כהונתו של פרס כיו"ר המפלגה, בשל עסקת השבויים. אחרי הפיגוע הופעל הלחץ מחדש בטענה כי המפלגה תצטייר כ"חסרת רגישות וצינית" אם תקיים את הישיבה. לבסוף נכנע פרס ודחה את הישיבה

  לאחר לחץ כבד שהופעל עליו הודיע יו"ר מפלגת העבודה, שמעון פרס, על ביטול ישיבת ועידת העבודה, שהיתה אמורה להצביע בצהריים (יום ה') על הארכת כהונתו.

   

  הוועידה היתה אמורה להתכנס בגני התערוכה בתל אביב. בתחילת השבוע דרשו כמה חברי כנסת לדחות את הוועידה בשל עסקת השבויים, אולם פרס התעקש לקיים אותה. היום נכנע פרס ללחץ שהופעל עליו מצד חברי הכנסת מתן וילנאי, איתן כבל, שלום שמחון ואחרים.

   

  בעקבות הפיגוע הקשה בירושלים, הודיע ח"כ כבל, המכהן גם כיו"ר הוועדה המתמדת במפלגה, כי בכוונתו להחרים את הוועידה אם תתקיים. "ההחלטה לקיים

  את הוועידה בכל מחיר הינה צינית וחסרת רגישות. מה גם שהנושא המרכזי הוא נושא פרסונלי".

   

  ח"כ שמחון הסכים עם הדברים. ""כינוס הוועידה מטעמים פרסונליים מציירת את המפלגה כחסרת רגישות ומנותקת מתחושות הציבור. אסור שרצונות אישיים הנוגעים להארכת כהונה כזו או אחרת, יעפילו על המתרחש היום במדינת ישראל. הנזק הציבורי והמוסרי שייגרם למפלגה אם תתקיים הוועידה, עולה לאין שיעור על אובדן של 40 אלף שקל אם תתבטל הוועידה".

   

  זמן קצר לאחר הפיגוע החל גם ח"כ וילנאי בגיוס חברי כנסת לחתימה על דרישה לדחות את הוועידה. 

   

  גם ח"כ בנימין בן אליעזר הפעיל לחץ כבד על פרס. "כבר ביום ראשון אמרתי לפרס שלא צריך לקיים את הוועידה ביום שמחזירים גופות של חיילים, אבל הוא לא רצה לשמוע לי", אמר ל-ynet. "אבל אחרי הפיגוע אמרתי לו שאנשים לא יבואו וניראה כמו חבורה שכל מה שמעניין אותה זה נושאים פרסונליים".

   

  לבסוף נכנע פרס ללחץ הכבד והחליט לדחות את הישיבה ליום שלישי בשבוע הבא. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים