שתף קטע נבחר

חצי מיליון איש צפו בסרטון הזוועה של משרד החוץ

במשרד החוץ אומרים שרוב הכניסות לסרט בו נראו חלקי גופות מהפיגוע בירושלים, היו מחו"ל וכי בכך מושגת המטרה "לעקוף צורת הדיווח של התקשורת הזרה ולהציג לציבור האירופי את התוצאות האמיתיות של הטרור"

נכון להבוקר (יום א'), צפו כחצי מליון בני-אדם בסרט הכולל תמונות זוועה, שהעלה משרד החוץ באתר האינטרנט שלו, לאחר הפיגוע בירושלים ביום ה'. 

 

בסרט, שצולם זמן קצר לאחר הפיגוע, נראות תמונות קשות מאוד לצפייה, שעל פי קריטריונים של כלי התקשורת בארץ ובעולם, אינן ראויות לפרסום. מהסרט הוצאו קטעים המאפשרים את זיהוי הנפגעים. בסרט נראה פנים האוטובוס וכן גופות מרוטשות, חלקי גופות ואיברים כרותים שותתי דם.

 

גורמים במשרד החוץ הסבירו כי באתר נרשמה אזהרה לגולשים כי מדובר בתמונות קשות לצפייה, וציינו כי הסרט הופץ כדי "ליצור הזדמנות לכל מי שרוצה לעקוף את הדיווחים של כלי התקשורת האירופיים בעיקר, שמראים דיווחים ותמונות חד צדדיים, ולהציג לציבור האירופי את התוצאות היומיות האמיתיות של הטרור".

 

במשרד החוץ אומרים שככל הידוע, רוב הכניסות התבצעו מחו"ל, כך שהמטרה הושגה. "לקראת הדיון בהאג חשוב להמחיש לציבור האירופי כי הקורבן הוא זה שיושב בבית הדין הבינלאומי על ספסל הנאשמים", אמרו גורמים מדיניים ל-ynet.

 

סמנכ"ל ההסברה והתקשורת במשרד החוץ, גדעון מאיר, אמר כי ההחלטה להציג את הסרט נועדה, "לעקוף את התקשורת הזרה, ואת צורת הדיווח שלה, שנחשפה בדו"ח האחרון על תפקוד הבי.בי.סי, שמחייבת כלי תקשורת נוספים באירופה לעשות חשבון נפש".


פורסם לראשונה 31/01/2004 23:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
האוטובוס אחרי הפיגוע בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים