שתף קטע נבחר

היועץ מזוז ידון השבוע בפרשות שרון; רה"מ ייחקר ביום ה'

ראש הממשלה ייחקר שוב באזהרה, ועל-סמך החקירה יוחלט האם יש מקום לכתב אישום נגדו. את ההכרעה יקבל היועץ המשפטי החדש, מני מזוז, שנכנס היום לתפקידו. ביהמ"ש המחוזי דן היום בערעורים בפרשת הקלטות של גלעד שרון

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שנכנס היום (א') רשמית לתפקידו, יכנס השבוע במשרדו דיון בנושא חקירות ראש הממשלה אריאל שרון ובניו בפרשת האי היווני ופרשת סיריל קרן.

 

את היועץ מזוז יעדכנו בישיבה גורמים בפרקליטות המלווים את התיק וכן גורמי משטרה. בשבוע שעבר אמר מזוז לאחר בחירתו כי מייד לאחר שיכיר את החומרים בתיק ולאחר שיושלמו החקירות, יגובשו מסקנות ללא שהיות.

 

מוקדם יותר היום דווח כי ראש הממשלה, אריאל שרון, ייחקר באזהרה ביום חמישי הקרוב בפרשת "האי היווני".

 

בסוף חודש אוקטובר אשתקד נחקר שרון בפרשה במשך שעות ארוכות. בשבוע שעבר הודיע משרד המשפטים למשרד ראש הממשלה כי יש צורך בחקירה נוספת.

 

על סמך חקירה זו, ועל סמך החלטת בית המשפט המחוזי בנוגע לקלטות גלעד שרון, יוחלט האם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה.

 

בעקבות הגשת כתב האישום נגד דוד אפל, בו נאמר כי הוא נתן לכאורה שוחד לראש הממשלה, במערכת המשפטית והפוליטית החלו הספקולציות - האם שרון עצמו יואשם בקבלת השוחד.

 

פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, רמזה כי היא סבורה שיש להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, וכי עליו להשעות עצמו בעקבות הליך זה. את ההכרעה בסוגייה יקבל היועץ המשפטי החדש, מני מזוז.

 

ערעורים בתיק גלעד

 

הבוקר התקיים דיון נוסף בעניין הקלטות של גלעד, בנו של ראש הממשלה. המדינה מערערת על החלטת בית-משפט השלום בפתח-תקוה, אשר קיבל את טענתו של גלעד שרון לפיה אין בידיו חפצים הקשורים לפרשת האי היווני.

 

ואילו שרון הבן מערער על החלטת בית-משפט השלום בתל-אביב, אשר חייבה אותו להמציא למשטרה את כל המסמכים בפרשת סיריל קרן, ושלטענתו, אינם נמצאים בידיו.  

 

שופטי בית-המשפט המחוזי בתל-אביב שאלו מספר פעמים את נציגי המדינה אילו סנקציות בכוונתם להטיל על גלעד שרון, אם לא יקיים את הצו המורה לו להמציא את המסמכים והקלטות בשתי הפרשיות.

 

אך המדינה לא השיבה, ונציגי הפרקליטות טענו כי הם מאמינים ששרון יפעל על פי הוראות בית המשפט. יצויין, כי במידה ושרון לא יעמוד בצו שינתן על ידי בית המשפט, ניתן יהיה להעמידו לדין בגין שיבוש הליכי משפט או ביזיון בית-המשפט.


פורסם לראשונה 01/02/2004 13:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שוב ייחקר. שרון
צילום: איי פי
נכנס לתפקיד. מזוז
צילום: אלכס קולומויסקי
עוד ערעור. גלעד שרון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים