שתף קטע נבחר

התשובה להתנתקות: עוד 500 משפחות בגוש קטיף

בטקס נטיעות ביישובי הגוש, בו לקחו חלק תומכים מכל הארץ ואף שרי המפד"ל, הודיע ראש המועצה האזורית חוף-עזה על "מבצע איכלוס" שמתוכנן בקיץ הקרוב. לדבריו, ההרשמה כבר בעיצומה

500 משפחות חדשות כבר במהלך הקיץ הקרוב - זוהי התשובה שמכינים תושבי גוש קטיף לתוכנית ההתנתקות של אריאל שרון.

 

בעקבות דבריו של ראש הממשלה בדבר הכוונה לפנות 17 התנחלויות ברצועה, החלו בחוף עזה ובמועצת יש"ע לנקוט צעדים במספר מישורים: הפגנות בשטח, לחץ פוליטי ובתכנון - עתירות לבג"ץ.

 

בסוף-השבוע הפגינו מאות תושבים מגוש קטיף, אליהם הצטרפו מתנחלים נוספים, מול ביתו של ראש הממשלה בחוות השקמים, נגד הכוונה לפנות תושבים מבתיהם. היום (א'), לרגל ט"ו בשבט, נערך מבצע נטיעות ביישובי הגוש.

 

למעלה מ-3,000 עצים עלו היום על הקרקע בהתנחלויות השונות בגוש קטיף, במה שנראה מן הצד כמבצע צבאי: 17 אוטובוסים עם מאות תושבים מיש"ע ואף מתוך הקו הירוק הגיעו לשתול שתילים בנצרים, כפר-דרום, נווה-דקלים וגני-טל. גם שרים וחברי-כנסת מסיעות הימין השתתפו.   

 

עם תום טקסי הנטיעה, נערכה עצרת בנווה-דקלים בהשתתפות ראש המועצה האזורית חוף-עזה, אבנר שמעוני, וחברי סיעת המפד"ל. בעצרת אמר שמעוני כי הוא מתכנן מבצע איכלוס לקיץ של עוד 500 משפחות שיגיעו להתיישב בגוש קטיף, וההרשמה כבר החלה.

 

במקביל, מתוכננות עוד משמרות מחאה בצמתים בכל רחבי הארץ, ולחץ על חברי כנסת גם בליכוד, כדי להציג גוש חוסם נגד תוכנית שרון.

 

גורמים בחוף עזה אמרו ל-ynet כי קיימת תוכנית להפיץ חומרי הסברה ברחבי הארץ למען גוש קטיף, ובנוסף, נשקלת האופציה לקיים צעדה של ילדים, שתיארך שלושה ימים מגוש קטיף לירושלים, נגד מה שהם מכנים "התוכנית לעקירת יהודים מביתם".

 

שר התשתיות, יוסי פריצקי משינוי, הציע היום להעביר את התושבים ליחידות דיור פנויות בנגב. בתגובה, קראו לו במועצת יש"ע "לשמש דוגמה חיובית, ולנדוד מתל-אביב השבעה לנגב הרעב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
מחכים לתושבים חדשים בנווה דקלים
צילום: דני סלומון
צילום קק"ל
3,000 עצים חדשים בגוש (ארכיון)
צילום קק"ל
מבצע אכלוס קיץ. אבנר שמעוני
צילום: חן מיקא
סיעת המפד"ל השתתפה בעצרת. השר איתם
צילום: חן מיקא
מומלצים