שתף קטע נבחר

בצה"ל לא נסוגים מתוכנית "עיר הבה"דים"

"צומת הנגב הוא מקום מצוין". כך הבהיר ראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה, אלוף אודי אדם, בפגישה שקיים עם אנשי הרשות לפיתוח הנגב. והוסיף: "בחירת המקום נבחנה היטב, כולל השיקולים הסביבתיים"

צה"ל דבק בהחלטה להקים את "עיר הבה"דים" בצומת הנגב. כך אמר ראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה (אט"ל) במטכ"ל, אלוף אודי אדם, בפגישתו האחרונה עם מועצת הרשות לפיתוח הנגב.

 

ראש אט"ל התייחס בדבריו לביקורת שהועלתה על ידי משרדי הבריאות ואיכות הסביבה באשר למיקומה של "עיר הבה"דים" העתידית והיותה חשופה, כביכול, למטרדים הסביבתיים הנובעים מסמיכותה לאזור רמת חובב. "קביעת רדיוס של 10 ק"מ נעשתה ללא ביסוס מדעי", אמר האלוף אדם, "בתוך הרדיוס הזה נמצאים כ-5,000 בדואים, תושבי השכונות הדרומיות של באר שבע, תושבי שגב שלום והחיילים המשרתים במחנה נתן. לשיטתו של המשרד לאיכות הסביבה, עלינו לפנות גם את מחנה נתן".

 

"צומת הנגב", הוסיף האלוף אדם, "הוא מקום מצוין להקמת הפרויקט. זה צומת מרכזי עם נגישות תחבורתית, ובחירת המקום נבחנה היטב, כולל השיקולים הסביבתיים". בדבריו הדגיש האלוף אדם, כי "עיר הבה"דים" תתבסס על שירותים מופרטים. משמעות הדבר היא שלמעט תחומי ההדרכה מקצועיים יירכשו כל השירותים מהמערכת האזרחית בסביבה.

 

אל"מ חיים מנדלבלט, נציג מאגף התכנון במטכ"ל, ציין במהלך הפגישה כי צה"ל מחויב לבצע תסקיר סביבתי באמצעות חברה חיצונית. "הצבא לא יציב אף חייל במקום שמסכן אותו", אמר אל"מ מנדלבלט.

 

עוד נמסר במהלך הפגישה, כי בנוסף להקמת עיר הבה"דים בצומת הנגב, אליה יועתקו בשנים הקרובות חמישה בסיסי הדרכה הפועלים כיום במחנה צריפין, ישקוד צה"ל בתקופה הקרובה על העתקת בסיס חיל האוויר ממתחם נתב"ג לנבטים ועל העברת מתקנים לוגיסטיים שונים למשמר הנגב ולחצרים.

 

האלוף אדם ציין, כי יש בכוונת הצבא להקים מטבח מרכזי בנגב וכבר הועברה פנייה בנושא למנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב מאיר סהר לבחינת אתרים אפשריים להקמת המטבח.

 

בהוראת דובר צה"ל נסגרה הופעתו של האלוף אדם בישיבת הרשות לפיתוח הנגב בפני אמצעי התקשורת. מדובר צה"ל נמסר ל"כל הנגב": "אין הצבא מפרט את הנימוקים להחלטותיו לגבי הזמנת תקשורת לדיונים פנימיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בתוכנית: מטבח צבאי מרכזי בנגב
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים