שתף קטע נבחר

יוקם גלעד לזכר חללי הפיגוע באזור

אבן הפינה לאנדרטה הונחה בכניסה ליישוב. יו"ר עמותת חללי הפיגוע באזור הביע תקווה כי את טקס השנה הבא יזכו המשפחות השכולות לקיים בסמוך לאנדרטה

מאות בני משפחה, אנשי ציבור ואזרחים נטלו חלק בטקס הנחת אבן הפינה לאנדרטת חללי הפיגוע בצומת אזור, שנערך ביום השנה השלישי לפעולת האיבה בה נדרסו למוות שבעה חיילים ואזרחית, ונפצעו עשרות.

 

בטקס נכחו ראש המועצה המקומית אזור, אמנון זך, ראש עיריית חולון, מוטי ששון, ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי (שאיבדה ארבעה מבניה בפיגוע) וראש עיריית קריית מלאכי, סמי מלכה (שאיבדה שניים מבני בפיגוע). באירוע השתתפו גם הוריה של החיילת ג'ולי ויינר ז"ל, שהגיעו במיוחד מצרפת. ג'ולי ויינר ז"ל עלתה בגפה לישראל כדי לשרת בצה"ל ונהרגה כשהיתה בדרך ליומה הראשון בקורס קצינות.

 

במהלך הטקס אמר זך, שבשטח שיפוטו תוקם האנדרטה לחללי הפיגוע: "יותר מאשר אנחנו, המקיימים את הטקס למען זיכרון יקירכם, אתם אלו שמקיימים את הטקס עבורנו, כדי שלא נשכח לרגע עבור מה הם נהרגו. ואף מילה לא תוכל לרכך את הכאב העצום שבטרגדיה הנוראה".

 

זך, כמו גם יו"ר עמותת חללי הפיגוע באזור ואביה של יסמין ז"ל, חיים קריסי, הביעו תקווה שאחרי העיכובים וההחלטה להתפשר על הקמת האנדרטה בכניסה ליישוב ולא במקום הפיגוע (משרד התחבורה ומע"צ התנגדו – ש.ש) יזכו המשפחות השכולות לקיים את הטקס בשנה הבאה בסמוך לאנדרטה החדשה שתוקם. "אני מעריך שבקרוב כבר ייצא המכרז להקמת העבודות במקום", אמר זך.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו בכר
פברואר 2001: 7 חיילים ואזרחית נדרסו למוות, ועשרות נפצעו
צילום דודו בכר
מומלצים