שתף קטע נבחר

מלבנון, מרמאללה ומנטורי קרתא - להפגנות בהאג

הרב אהרן כהן הגיע מארה"ב: "מה שישראל עושה זה פשע להומניזם, ולפלסטינים אין ברירה אלא להשתמש בטרור. הפלסטינים תומכים בפעולות שלנו וזה פתח את עיניהם לעובדה שכל הבעיה החלה מההקמה של מדינת ישראל". אנשי נטורי קרתא הפגינו יחד עם כאלף ערבים מול רחבת בית המשפט

תורה של מחאת הערבים הגיע כשלוש שעות לאחר סיום ההפגנה הישראלית: השטח מול בית הדין הבינלאומי נוקה מחומרי הסברה ומשלטים של תומכי ישראל. האות ניתן, וכאלף מפגינים פלסטינים הגיעו בצעדה ממרכז העיר האג לרחבה המרכזית, שם החלו בנאומים ובקריאות מאורגנות נגד ישראל.

 

שלושת הנואמים המרכזיים בעצרת הפלסטינית היו הח"כים עזמי בשארה, אחמד טיבי ומוחמד ברכה. שלושתם הגדירו את הגדר כ"רצח העם הפלסטיני וכפשע נגד האנושות, אותו מבצעת ישראל".

 

"הבעייה האמיתית היא שיש אנשים בתל-אביב שלא רוצים לחיות בשלום עם השכנים", אומר הערב (ב') ל-ynet ראשיד, פלסטיני שהגיע מלבנון להפגנה מול בית המשפט בהאג. "באנו הנה כדי להגיד שמה שמדינת ישראל עושה זה רצח. החומה הזאת תביא למותם של אלפי פלסטינים. הם לקחו לנו את האדמה ואנחנו רוצים בחזרה את מה שמגיע לנו", הוסיף ראשיד.

 

לדיון הראשון על הגדר בהאג וההפגנות ברחוב

למחאות והעימותים ברחבי הגדה וישראל

לנאומו של ערפאת נגד הגדר

 

אחמד, סטודנט פלסטיני, הגיע להאג מרמאללה: "אמרו לנו שהמאבק כאן יהיה קשה. ישראל שולטת בפוליטיקה העולמית. יש לה בכיס את ארה"ב וגם הרבה ממדינות אירופה, אבל לנו יש את הזכות לבוא הנה ולהפגין. אנחנו רוצים לבנות מדינה ולחיות בשלום עם שכנינו".

 

בין המפגינים הערבים ניתן היה לראות גם את נציגי "נטורי קרתא", שהגיעו מאירופה ומארה"ב בלבוש חרדי, וזכו לסיקור תקשורתי נרחב מטעם התקשורת הזרה.

 

אחד מנציגיהם, הרב אהרון כהן, אמר ל-ynet: "אנחנו כאן כדי להסביר את האפקט הנוראי של בניית החומה לעם הפלסטיני. אנו מנסים להסביר שצריך לחזור לשורשים ולהסביר שכל הבעיה הזאת נובעת מהקיום של מדינה ציונית.

 

מה שישראל עושה זה פשע להומניזם, ולפלסטינים אין ברירה אלא להשתמש בטרור. הפלסטינים תומכים בפעולות שלנו וזה פתח את עיניהם לעובדה שכל הבעיה החלה מההקמה של מדינת ישראל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי.אף.פי
בכל אשמה המדינה. נטורי קרתא
צילום: איי.אף.פי
צילום: איי פי
לא רק בהאג: הפגנה בעזה נגד הגדר
צילום: איי פי
מומלצים