שתף קטע נבחר

פנייה לשלום עכשיו: השלטים שלכם פוגעים ב"התנתקות"

תום וגנר, שעובד במשרדו של אייל ארד, פנה לחברי כנסת ואישי שמאל וביקש להסיר את קמפיין"שלום עכשיו", משום שהוא פוגע בסיכוייו של ראש הממשלה להעביר בליכוד את תוכניתו. שלום עכשיו: ממשיכים כרגיל

הנסיונות לחזק את התמיכה בהתנתקות חוצים את הליכוד: איש פרסום במשרד המלווה את ראש הממשלה, אריאל שרון, פנה אל ראשי השמאל וביקש להסיר את קמפיין "שלום עכשיו", משום שהוא פוגע בסיכויים להעביר את תוכנית ההתנתקות.

  

  

ל-ynet נודע כי תום וגנר, שעובד עם ליאור חורב ואייל ארד, פנה בימים האחרונים לחברי הכנסת זהבה גלאון, אבשלום (אבו) וילן, וכן לצלי רשף, למזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר, ולכולם אמר שהקמפיין של "שלום עכשיו" בעד פינוי התנחלויות מזיק להם.

 

וגנר אמר לראשי השמאל שהשלטים ועליהם הסיסמה "פינוי התנחלויות, בחירה בחיים" מפריעה לקמפיין של ראש הממשלה, משום שהמתנחלים מצלמים את השלטים, ואז פונים עם התמונות אל מתפקדי הליכוד ושואלים: "בשביל זה אתם הולכים להצביע בעד? בשביל שלום עכשיו". אגב, תום וגנר עבד בשעתו עם אנשי שמאל.

 

עם זאת, ב"שלום עכשיו" החליטו להמשיך בקמפיין. מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר בתגובה: "אנחנו ממשיכים בקמפיין משום שאנחנו לא בעד תוכנית ההתנתקות, אלא בעד פינוי התנחלויות, שהוא נושא לאומי מרכזי".

 

וגנר מסר בתגובה: "כפעיל שלום עכשיו משנת 94', חבר מועצת מרצ, וכמי שכיהן כדובר מטה הבחירות של אהוד ברק נגד שרון, וכמי שעוסק היום בייעוץ פוליטי, אני לא יכול שלא להבחין בחוסר התבונה הפוליטית הכרוך בקמפיין של שלום עכשיו. מצאתי לנכון להרים טלפון לאנשים שאני מכיר שנים רבות, ולהתריע בפניהם על כך, כאיש שמאל החרד לגורל המדינה".

 

"אינני איש שרון, אינני איש ליכוד, איני עוסק בעבודתי בנושא תוכנית ההתנתקות. כנראה שאחד האנשים עימם דיברתי זקוק לפרסום שמו בתקשורת יותר מאחרים, ולכן מצא לנכון להציג דברים בצורה מטעה כדי להרוויח כותרת. לי לא נותר אלא להצטער על כך".  

   

ראש הממשלה ופמלייתו שבו לישראל בתום הפסגה בוושינגטון. שרון מתכוון לשוחח בסוף השבוע עם השרים, בניסיון לרתום אותם למסע השכנוע של מתפקדי הליכוד. ביום ראשון יציג את הישגיו מפסגת וושינגטון בישיבת הממשלה. על-פי סקר שפורסם בסוף השבוע ב"ידיעות אחרונות", זוכה תוכנית ההתנתקות ל-54 אחוזי תמיכה בליכוד.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
ניסיונות לחזק את שרון
צילום: איי אף פי
צילום: רויטרס
הקמפיין נגד ההתנחלויות
צילום: רויטרס
מומלצים