שתף קטע נבחר

גורמים בפרקליטות: "נסתדר גם בלי הקלטות"

"מה שקרה בביהמ"ש זה חוצפה וביזיון", כך אמרו ל-ynet גורמים בפרקליטות המדינה, בעקבות עדותו. הם לא מאמינים שהקלטות אכן הושמדו וסבורים שגלעד שרון "יתקשה למצוא אותן פתאום", אם אכן יועמד לדין. גם ללא הקלטות, התגבשה המלצה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה ובנו. היועץ המשפטי אמור להכריע בסוגייה לקראת סוף מאי

"השמדתי את כל הקלטות כבר לפני ארבע שנים, עוד בטרם נפתחה החקירה". כך הצהיר אתמול (יום ג') גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה, בעדות שמסר בבית-משפט השלום בפתח-תקווה. בפרקליטות מחוז המרכז, שם ניסו במשך חודשים ארוכים להשיג את הקלטות בפרשת האי היווני, לא "קנו" את ההסבר, ודרשו להעמיד את שרון הבן לדין על ביזוי בית-המשפט.  

 

  • פרוטוקול העדות: לחצו כאן

 

גורמים משפטיים מכנים את גרסתו של שרון "לא אמינה כלל". לדברי הגורמים, "מה שקרה בבית-המשפט זה פשוט חוצפה וביזיון. גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה, מטרפד את המערכת המשפטית. במשך שמונה חודשים, ועל פני שש ערכאות, מהשלום ועד העליון, והכל כדי להגיד בסוף שהקלטות אינן ברשותו. על-פניו, זו גרסה לא אמינה בלשון המעטה".

 

עם זאת, בפרקליטות מדגישים כי אובדן הקלטות לא יפגע בחקירת פרשת השוחד לכאורה. "רוב התמונה הראייתית והעובדתית בתיק כבר נמצאת", אמרו ל-ynet גורמים בפרקליטות המדינה, "ועל סמך זאת כבר התגבשה המלצה אחת, של עדנה ארבל, להעמיד לדין את ראש הממשלה ואת בנו".

 

המלצתה של ארבל מונחת לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, והוא זה שיכריע בסופו של דבר האם יש מקום להגשת כתבי אישום. את ההחלטה יקבל כנראה לקראת סוף חודש מאי.

 

ומה יהא על הקלטות, אם בסופו של דבר אכן יוגש כתב אישום? לדברי גורמים בפרקליטות, "יקשה מאוד על גלעד שרון למצוא פתאום את הקלטות, כדי שישמשו הגנה עבורו במשפט - אם וכאשר יתקיים".

 

השמדת הקלטות, כפי שטוען גלעד שביצע, אינה פוגמת כאמור בניהול התיק ובקבלת ההחלטות בו, אולם היא בהחלט מעוררת זעם רב בפרקליטות המדינה בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החלטת השופטת: הפסיקה נדחית
צילום: אבי כהן
"ביזיון וחוצפה". גלעד שרון בבית-המשפט
צילום: אבי כהן
צילום: גלי תיבון
גיבשה המלצה, בלי הקלטות. ארבל
צילום: גלי תיבון
מומלצים