שתף קטע נבחר

גלעד שרון מדבר: "רודפים אותי כי אני בנו של ראש הממשלה"

בנו של ראש הממשלה פותח את הפה: גלעד שרון אומר בראיון לערוץ 2 כי הפרקליטות והמשטרה רודפות אותו, משום שהוא בנו של ראש הממשלה. הוא טוען בתוקף לחפות מכל אשמה בפרשת "האי היווני", ואומר: "אתה יודע מה, חבל בעצם שאין לי את הקלטות. כי אם היו שומעים את זה, היו מבינים שזה לא רציני"

בפעם הראשונה, מאז חשיפת פרשת "האי היווני" ב"ידיעות אחרונות", מדבר גלעד שרון בגלוי עם התקשורת: בנו של ראש הממשלה החליט לשחרר את חרצובות לשונו ולדבר - והוא עושה זאת בערוץ 2.

 

בראיון שהעניק לפרשן אמנון אברמוביץ' בתוכנית "אולפן שישי", שתשודר מחר, מאשים שרון את הפרקליטות ואת המשטרה ברדיפתו. זאת, לטענתו, עקב היותו בנו של ראש הממשלה, אריאל שרון.

 

שרון הבן מצהיר בתוקף במהלך הראיון: "מעולם לא עברתי על החוק". הוא מכחיש את החשדות נגדו בפרשת "האי היווני", לפיהם הועבר שוחד מאיש העסקים דוד אפל, שהוצג כמשכורת גבוהה, ששולמה לו לצורכי ייעוץ.

 

מדוע זרקת את הקלטות, נשאל גלעד, ומשיב: "לאחר שהחוזה נחתם לא היה לי צורך בזה, עוד לפני בכלל שידעתי שהתחילה החקירה. אגב, הפרשה נחקרת כבר שנים, ומעולם אפילו לא נקראתי כעד. אם הפרקליטות לא חשבה שאני מעורב בעניין, מה אני הייתי צריך לחשוב? אתה יודע מה, חבל בעצם שאין לי את הקלטות. כי אם היו שומעים את זה, היו מבינים שזה לא רציני, זה טיפשי לחשוב שמי שמקבל שוחד יקליט זאת".

 

על השאלה על מה ולמה קיבל 20 אלף דולר לחודש מדודי אפל? השיב: "מדובר היה בפרויקט ענק, אפשר להגיד מגלומני. דודי אפל תכנן לבנות 100 אלף חדרים על אי קטן, בתי מלון, שטחי מסחר, אולמות קונגרסים, מה לא? אפילו רכבת ומנהרה תת ימית. הכל היה ענק, הכל היה גדול, אילו היו המשכורות, ולא הייתי חריג בטבלת השכר. אגב, בזמנו כשדודי היה מדבר על הפרויקט, הוא התייחס אל עצמו במובנים של ביל גייטס, זה היה הגודל שעליו היה מדובר".

 


אמנון אברמוביץ' וגלעד שרון  (צילום: חדשות ערוץ 2)
שרון הבן ואברמוביץ'. צילום: ערוץ 2

 

שרון הבן קורא בימים האחרונים את הכותרות, ויודע כי יש סיכוי רב כי יעמוד לדין בפרשה. לפני יומיים, העיד בבית המשפט כי "זרק לפח" את הקלטות שבהן הקליט את מעסיקו לשעבר אפל.

 

שרון הבן טען בפני השופטת: "במהלך 1999, מאחר ולא כל מה שסוכם שולם לי, ביצעתי מספר הקלטות כדי לתעד את הסיכומים, על-מנת שיוכלו בעת הצורך לשמש ראייה בבית-המשפט לשם אכיפת הסיכום בינינו, לתבוע את מה שמגיע לי. משנחתם החוזה במאי 2000, והוכנסו בו הסיכומים הקודמים, מבחינתי, הצורך בקלטות האודיו הפך מיותר. השמדתי אותן, זאת לפני שנודע לי על החקירה. היום אני מצטער על כך" (לעדות המלאה של גלעד שרון).

 

בעקבות כך אמרו ל-ynet גורמים בפרקליטות: "רוב התמונה הראייתית והעובדתית בתיק כבר נמצאת, ועל סמך זאת כבר התגבשה המלצה אחת, של עדנה ארבל, להעמיד לדין את ראש הממשלה ואת בנו".

 

המלצתה של ארבל מונחת לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, והוא זה שיכריע בסופו של דבר האם יש מקום להגשת כתבי אישום. את ההחלטה יקבל לקראת סוף חודש מאי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גלעד שרון. מבית המשפט לראיון
צילום: אבי כהן
צילום: רוני שיצר
שרון עם אחיו עמרי
צילום: רוני שיצר
מומלצים