שתף קטע נבחר

ריבלין ידליק משואה לכבוד ה"מתיישבים בכפר דרום"

יו"ר הכנסת שולח עקיצה לכיוון ראש הממשלה. בנאום יום העצמאות, ישיא ריבלין משואה "לכבוד מיישבי ארץ אבות וגואלי אדמתה מחניתה ועד כפר דרום, מנגבה ועד קרית ארבע ולתפארת מדינת ישראל". ח"כ גלאון: "מדובר בזילות ופוליטיזציה של מוסד יו"ר הכנסת". תושבי גוש קטיף מחזקים את ידיו של ריבלין: "הוא ידיד אמת"

שבוע לפני המשאל - הקרב על ההתנתקות מגיע לכנסת: יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, המתנגד לתוכנית הנסיגה החד צדדית, מתכוון להקדיש את המשואה שידליק ביום העצמאות למתיישבי גוש קטיף. מדובר בנאום הממלכתי של יו"ר הכנסת שישודר בכל ערוצי הטלויזיה והרדיו וצפוי לרייטינג גבוה במיוחד.

 

 

בגלי צה"ל דווח לראשונה על תוכן דבריו של ריבלין, מקורבו של ראש הממשלה לשעבר: "אני ראובן ריבלין, יו"ר הכנסת ה-16, מתכבד להשיא משואה זו של יום העצמאות ה- 56 למדינת ישראל, לכבוד הכנסת, בית המחוקקים של ישראל, לכבוד החלוצים ההולכים לפני המחנה, מיישבי ארץ אבות וגואלי אדמתה מחניתה ועד כפר דרום, מנגבה ועד קרית ארבע, חברון ולתפארת מדינת ישראל".

 

מנהל לשכתו, דן לנדאו, אמר בתגובה ל-ynet "בסך הכל אנו רוצים להוקיר את המתיישבים". לעומתו, אמרה בתגובה יו"ר סיעת מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון: "אסור ליו"ר הכנסת לשרבב את הויכוח הציבורי על תפקידם של המתנחלים לטקס ממלכתי. מדובר בזילות ופוליטיזציה של המעמד, ופוליטיזציה של משרת יו"ר הכנסת, אשר כמ"מ נשיא המדינה אמור לעמוד מעל כל מחלוקת פוליטית ואידיאולוגית".

 

גם חבר הכנסת רוני בריזון (שינוי) מתח ביקורת על ריבלין: על יו"ר הכנסת חלה אחריות כבדה ביותר, ובמעשיו הוא צריך לשמש דוגמה לכל". לדברי בריזון, "ביום העצמאות כולנו מתאחדים בשמחת המדינה. אסור להפר את חגיגיות היום בפלגנות פוליטית. אני מבקש מריבלין לכבד את רוח היום ולנהוג בממלכתיות". 

 

לעומתם, בגוש קטיף מברכים על נאומו הצפוי של יו"ר הכנסת. "ריבלין בדבריו הוא אחד מחברי הליכוד שלא שינה את עורו בן לילה בהתאם לרוח הנושבת מהסקרים. אין לנו ספק כי דבריו האמיצים מבטאים את רוחו האיתנה והמקורית של הליכוד, שיגיעו ללבו של כל אחד מהמתפקדים באשר הוא.

 

"אנו המתיישבים מחזקים את ידיו של ריבלין, רואים בו ידיד אמת ושולחים לו את ברכותינו".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 33
ריבלין. "מוקיר את המתיישבים"
צילום: ערוץ 33
צילום: פייר תורג'מן  באו-באו
שרון. איגוף מימין
צילום: פייר תורג'מן באו-באו
צילום: מאיר פרטוש
גלאון. "זילות של מוסד היו"ר"
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים