שתף קטע נבחר

בתגובה למכתב הרבנים: "מכתב אלופים" בעד התנתקות

במקביל להתערבות החרדית לטובת המתנגדים, משגרים בכירים במטכ"ל, במוסד ובמשטרה במילואים מכתב שקובע: "ההתנתקות מעזה טובה לביטחון". בקצינים הבכירים - האלופים במיל' אביהו בן נון, שלמה להט, יאנוש בן גל, צבי זמיר, יצחק חופי ועוד. והם קובעים: "לדעתנו המקצועית, בהעדר פרטנר להסדר, תוכנית ההתנתקות תורמת לחיזוקה של המדינה וחיונית לביטחון ישראל"

מכתב אלופים בעד התנתקות: בסביבת ראש הממשלה מודאגים מהסקרים האחרונים, וכבר מדברים על "מסקנות קשות" שיתקבלו, במקרה של תבוסה במשאל המתפקדים. אולם מעט עידוד הם יכולים לשאוב מ"מכתב האלופים" חדש, עליו חתומים כ-180 קצינים בכירים יוצאי צה"ל, המוסד והשב"כ. המכתב התפרסם היום (ה') בעיתונות, ובו קריאה לתמוך בהתנתקות.

 

 

"ההתנתקות מעזה טובה לביטחון", כותבים שורת קצינים בכירים במילואים מצה"ל, המשטרה, השב"כ והמוסד. "לדעתנו המקצועית, בהעדר פרטנר להסדר, תוכנית ההתנתקות תורמת לחיזוקה של המדינה וחיונית לביטחון ישראל".

 

אחרי אזהרות הרבנים, שכללו ברכות למתנגדים מהרבי מלובביץ' ומהרב כדורי, יכולים לרוות מעט נחת בלשכת ראש הממשלה, בפרט לאחר דברי הרמטכ"ל על ה"רוח הגבית לטרור", ואלה של ראש השב"כ בעניין "נשק עוקף גדר".

 

בין החותמים על המכתב: רב-אלוף צבי צור והאלופים אברהם אדן, אביהו בן-נון, שמואל איל, זאב אלמוג, יאנוש בן-גל, אביעזר יערי, שלמה להט (צ'יץ'), אריה לוי, זאב ליבנה, עמוס לפידות, מנחם מרון, נחמיה קין, צבי זמיר, אברשה טמיר, הרצל שפיר, יצחק חופי, נתן שרוני, יצחק בריק, דני יתום, דני רוטשילד, חיים ארז, גדעון שפר, גיורא רום וגור יוחנן.

 

במשטרה: רב-ניצב אסף חפץ ונחמיאס יוסף והניצבים: אריה עמית, שאול גבעולי, גבריאל נגל, משה טיומקין, ברוך לוי, מאיר נוביק, יצחק ערן, אריה ביבי, אנוש גבעתי, דויד אורן ויעקב בינג.  

 

"מכירים את אהבת שרון למתיישבים"

 

האלוף (במיל') חיים ארז, אמר ל-ynet: "שירתתי מעל 30 שנה בצבא. במסגרת השרות שירתתי כאלוף פיקוד דרום בין השנים 82-85 ואני מכיר היטב היטב את האזור, את רצועת עזה, ואת גוש קטיף".

 

לדברי ארז, "הייתי מעורב בפינוי ימית שבסופו של דבר תרם לכך שיהיה שלום עם מצרים. והגבול שם שקט. אני משוכנע שפינוי רצועת עזה מהתיישבות יהודית הוא חיוני לביטחון ישראל ויהיה שלב חשוב בחיזוקה של מדינת ישראל , חיזוק ביטחונה והיכולת להגיע לשלום עם שכנינו הפלסטינים.

 

"מהיכרות אישית עם ראש הממשלה אריאל שרון הוא היה בין האנשים שדחפו להתישבות היהודית בכל פינות הארץ במהלך כל השנים וכמי שמכיר את אהבתו למדינה, לארץ ולמתיישבים אני משוכנע שאם הוא הגיע למסקנה שפינוי או התנתקות מרצועת עזה הוא חיוני לביטחון הכולל של מדינת ישראל, אני משוכנע שהוא עשה זאת אחרי שביצע הערכת מצב מאוד מקיפה ומדוקדקת ואני משוכנע שהגיע למסקנה הנכונה. ולכן אני תומך בפינוי גם מהשיקולים מתוך הידע שלי בנושא הבטחון במהלך כל השנים וגם בזכות העובדה שרה"מ הגיע למסקנה הזו גם הוא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המודעה שתתפרסם מחר בעיתונים
צילום: צביקה טישלר
בין החותמין. האלוף (במיל') בן נון
צילום: צביקה טישלר
צילום: מיכאל קרמר
האלוף (במיל') להט. חוזר לבמה הציבורית
צילום: מיכאל קרמר
צילום: לע"מ
ראש המוסד לשעבר צבי זמיר
צילום: לע"מ
מומלצים