שתף קטע נבחר

דו"ח: האמריקנים ביצעו אינספור התעללויות בעיראקים

"סדיסטיות, בוטות וגחמניות" - זהו התיאור לו זכו אינספור מקרי התעללות המתועדים בדו"ח פנימי של הצבא האמריקני. בדו"ח, שהגיע לידי המגזין "ניו-יורקר", מתועדים מעשי סדום באסירים, הכאות והתאכזרות

האסירים העיראקים סובלים מאינספור התעללויות "סדיסטיות, בוטות וגחמניות" מצד החיילים האמריקנים, כך עולה מדו"ח פנימי שהכין הצבא האמריקני, שפרטיו הגיעו אתמול (שבת) לידי המגזין "ניו-יורקר".

 

הדו"ח בן 53 העמודים דן במעשי התעללות שהתרחשו לכאורה בכלא אבו גריב שמחוץ לבגדד. אתר האינטרנט של ה"ניו-יורקר" דיווח, כי פרטי הדו"ח אושרו על ידי הגנרל ריקרדו ס'נצ'ז, בכיר קציני צבא ארה"ב בעיראק.

 

הדו"ח מצייר מקרי התעללות רבים: "החיילים ניפצו מקלות סטיק-לייט ושפכו את החומר הכימי על העצורים;... הכו עצורים באמצעות כסאות ומטאטאים; איימו על העצורים הגברים באונס; וביצעו מעשי סדום בעצירים באמצעות מקלות סטיק-לייט ואולי אף באמצעות מקלות מטאטא".

 

הדו"ח, שנכתב על ידי מייג'ור ג'נרל אנטוניו טאגובה, מצביע על ראיות התומכות בהאשמות שהוא מעלה ובהן: "עדויות מפורטות של העצירים, וצילומים רבים, מזעזעים באופיים".

 

גורם ביטחוני במשרד ההגנה האמריקני, שביקש להישאר בעילום שם, אמר כי לא שמע באופן ספציפי על הדו"ח, אך הגיב: "אנחנו לוקחים את כל תלונות העצירים ברצינות. כל ההאשמות נחקרות. אנו מחוייבים לייחס הוגן, מכובד והומני... הצבא האמריקני פעל האופן מיידי בכל מקרה בו עלו האשמות דומות".

 

הדו"ח מצטרף לשורה של פירסומים, בבריטניה ובארה"ב, בהם נראים חיילי הקואליציה בעיראק מתעללים בעיראקים.

 

בבריטניה פורסמה תמונה של חייל המטיל מימיו על עצור עיראקי ובארה"ב - סערה בעקבות תמונות אחרות של התעללות בעצורים עיראקים.


פורסם לראשונה 01/05/2004 23:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד ממקרי ההתעללות. לחץ להגדלה
צילום: איי פי
הפירסום בבריטניה. לחץ להגדלה
צילום: איי פי
מומלצים