שתף קטע נבחר

מזוז ביטל את הקפאת התקציבים להתנחלויות

לפני שלושה שבועות הורה היועץ המשפטי על הקפאת התקציבים של משרד הבינוי והשיכון, לאחר שמבקר המדינה קבע כי הכסף מועבר למטרת בנייה לא חוקית בהתנחלויות. היום הציג המשרד מנגנון לפיקוח על התקציבים ומזוז ביטל את ההקפאה

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ביטל היום (ג') את הקפאת תקציבי משרד הבינוי והשיכון להתנחלויות.

 

לפני כשלושה שבועות הורה מזוז להפסיק זמנית את העברת התקציבים, לאחר שדו"ח מבקר המדינה, שיותר מחר לפרסום, קובע כי הכספים הועברו למטרות בנייה לא חוקיות בהתנחלויות.

 

מזוז הורה למשרד הבינוי והשיכון להציג בפניו מנגנון פיקוח על הכספים המועברים לרשויות המקומיות באזור יהודה ושומרון ובעזה, כדי שיוכל "לפתוח מחדש את הזרם".

 

בישיבה שהתקיימה אצל היועץ המשפטי לממשלה, הציגו לפניו נציגי משרד הבינוי והשיכון את המנגנון, שקיבל את אישורו.

 

במסגרת הפיקוח נקבע כי ראש הרשות המקומית והמהנדס של הרשות יגישו תצהירים לפיהם הם מתחייבים כי בדקו את הפרויקט אליו מועבר התקציב, וכי כל העבודות יבוצעו כחוק ועל פי היתרי בנייה תקפים.

 

ראש כל רשות מקומית יתחייב שהכספים שיתקבלו ממשרד השיכון ישמשו לפרוייקט שלשמו הועברו בלבד, ולא למטרות אחרות. אם יתברר שבוצעו עבודות בניגוד לחוק, תיאלץ הרשות המקומית להחזיר את הכספים שקיבלה, בצירוף ריבית והצמדה. בנוסף יישקלו צעדים נגד האחראים.

 

בנוסף, תתבצע בקרה על-ידי משרד הבינוי והשיכון על התקציבים המועברים: תיערך בדיקה מגמתית שבמסגרתה ייבדק שהבנייה בשטח אכן מבוצעת על-פי החוק. לגבי הרשויות המקומיות, שמבקר המדינה קבע כי הפרו את החוק, היועץ הורה להעביר להן את תקציבי 2004 רק לאחר בדיקה פרטנית ומלאה של חוקיות הבנייה, בדיקה שתיעשה על-ידי משרד הבינוי והשיכון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
הקפיא וביטל. מזוז
צילום: סבסטיאן שיינר
מבקר המדינה, אליעזר גולדברג
מומלצים