שתף קטע נבחר

"ההתקפות על ארבל - מסע נקמה ואיום על הפרקליטות"

השופט בדימוס יצחק זמיר זועם על ניסיון ההתערבות של הפוליטיקאים במינוי שופטי העליון וקובע: "כל ההתנגדויות באות ממחנה פוליטי אחד וזהו איום חמור על האמון הציבורי ועצמאות השופטים". לדבריו, "זהו מסר לכל פרקליט מדינה - שאם הוא יעמיד לדין פוליטיקאים אז הם ישלמו לו כגמולו"

שופט בית המשפט העליון לשעבר יצחק זמיר מכנה הבוקר (יום ד') את הניסיונות להכשיל את פרקליטת המדינה עדנה ארבל כ"שילוב של מסע נקמה ואיום על המקצועיות של הפרקליטות".

 

השופט זמיר, שכיהן בעבר כיועץ המשפטי לממשלה, אומר ל-ynet כי המאבק כולו פוליטי. "המערכה שמתרחשת עכשיו סביב המועמדות של פרקליטת המדינה צבועה בצבע פוליטי בולט וחזק. כל ההתנגדויות באות ממחנה פוליטי אחד וזה המחנה שבדרך כלל הוא ביקורתי כלפי בית המשפט העליון עצמו וכלפי פסיקתו".

 

לדבריו, "יש זהות גדולה בין שני הנושאים: זה נראה צעד נוסף בניסיונות המחנה לפוליטיזציה של בית המשפט ומהווה איום חמור על התדמית, על האמון הציבורי ועל עצמאות השופטים".

 

זמיר הביע דאגה מההתקפות על פרקליטת המדינה. "המאבק הזה מופנה לא כלפי סתם מועמד מתוך המועמדים הרבים, אלא דווקא נגד ראש התביעה הכללית, שמתוקף תפקידה, הגישה בשנים האחרונות כתבי אישום כנגד פוליטיקאים.

 

"זהו שילוב של מסע נקמה ואיום על המקצועיות של הפרקליטות. אני רוצה להאמין שלא זו הכוונה, אך כך זה נראה. זה בעצם מסר לכל פרקליט מדינה – שאם הוא יעמיד לדין פוליטיקאים, הם ישלמו לו כגמולו, ולכן, יש כאן לא רק סכנת פוליטיזציה של מערכת בתי המשפט, אלא סכנה לקיום שלטון החוק כולו".

 

זמיר אומר כי "הרושם החזק הוא שהשיקולים הם פוליטיים. הוועדה לא מחליטה על סמך מרכז מפלגה, אלא על פי מבחן מקצועי. אם יש מתקפה כזאת, אז אולי שיבטלו את בתי המשפט ושהכנסת תשפוט את כולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום זום 77
השופט בדימוס יצחק זמיר
צילום זום 77
צילום: אלכס קולומויסקי
ארבל. תחת מתקפה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים