שתף קטע נבחר

ניצב יעקב בורובסקי: "אין דבר כזה למחוק דור"

יום אחרי בחירת המפכ"ל החדש, מדבר ניצב יעקב בורובסקי בראיון ל-ynet על התחושה לאחר שהוא ושלושת הניצבים הוותיקים לא קיבלו את התפקיד. הוא מוחה על הכוונה "להצעיר" את המשטרה ורומז שגילו של המפכ"ל המיועד נמוך מדי, וגם טוען כי השר הנגבי אמר כל העת שישנם ארבעה מועמדים בלבד לתפקיד. ולמרות הכל, הוא אומר: "אני ממשיך במשטרה, לא נעלב ולא חש מושפל"

הקטע הכואב ביותר בהודעתו של השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, על המפכ"ל החדש, היה עבור ניצב יעקב בורובסקי זה שעסק ב"הצערת" המשטרה. הנגבי רמז, לא בעדינות יתרה, שארבעת הניצבים הוותיקים שנחשבו למועמדים מובילים - גמרו את הסוס. צריך פנים חדשות.

 

המילים האלו הקפיצו את בורובסקי, 29 שנים במדים. "אין דבר כזה לדלג על דור או למחוק דור", הוא אומר היום (ה') בראיון ל-ynet. "אני חושב שבארגון המשטרה לניסיון ולידע המצטבר יש יתרון בכל תפקיד, ובוודאי בתפקיד מפכ"ל. במסלול הקידום ההנחה היא שגילה הממוצע של שכבת הניצבים הוא 47-50". כלומר, רומז בורובסקי, גילו של המפכ"ל שנבחר, 44, נמוך מדי.

 

בבוקר שאחרי הודעתו הדרמטית של השר לביטחון פנים משדר מפקד המחוז הצפוני של המשטרה "עסקים כרגיל". לסובבים אותו הוא מבהיר כי מצידו ימשיך לכהן בתפקידו גם בשנים הבאות. בורובסקי לא הולך לשום מקום.

 

ל-ynet נודע כי על אף ההערכות השונות בכלי התקשורת בדבר פרישתם הצפויה של שלושת המועמדים האחרים, החליטו שניים מביניהם, ניצב יוסי סדבון וניצב יצחק אהרונוביץ', להמשיך בשירות. ניצב מיקי לוי טרם קיבל החלטה.

 

ההחלטה של הנגבי לא עברה בדממה במחוז הצפוני. מקורבים לניצב בורובסקי אמרו היום כי השר צחי הנגבי בחר "לעשות לניצבים זובור", וזאת בכדי להסיט את האש מהמינוי עצמו  - לאופן הבחירה. "התקשורת עוסקת בהליך ופחות באיש שנבחר", הם אומרים.

 

ניצב בורובסקי מצידו, מסרב לומר מילה אחת של ביקורת על ניצב משה קראדי, האיש שתוך כמה חודשים יפקד על המשטרה כולה. בחיוך הוא מסביר: "ניצב בורובסקי הוא איש לובש מדים, בגוף היררכי - ולפיכך אני והמפכ"ל החדש נסתדר מצוין".

 

הוא לא מסתיר את כך שהתאכזב קשות מהבחירה, לאחר שכבר הוכתר בכלי התקשורת כמועמד המוביל: "הקשבתי קשב רב למי שציין את שמות המועמדים, שמועות פרחו ללא סוף, אך ללשכת השר זומנו ארבעה מועמדים ולא יותר. והשר עצמו, בהזדמנויות שונות, חזר ואמר שישנם ארבעה מועמדים בלבד לתפקיד". אבל למרות המרירות הקלה, הוא מבהיר: "זו זכותו המלאה של השר ואני לא חולק על שיקול דעתו".

 

אבל מה שאתה אומר זה שהשר הנגבי הונה אתכם, את כל הארבעה.

 

"לא נשאלתי מי צריך להיות המפכ"ל ועל כן לא הונו אותי. אני לא נעלב ולא חש מושפל. מאוכזב מעצם אי הבחירה, דוחה בצורה קשה את כל הפרשנויות ומקווה שלא באו מבית מדרשם של אנשים אינטרסנטים. לא שמעתי את השר מתבטא, אך אני חושב שהציטוטים בתקשורת אינם שלו. הביטויים של 'רעב, שבע ונטול אנרגיות' מתאימים למדורי הספורט. בארגון משטרה, ניהול נמדד על פי תוצאות ויכולות ואני מזמין כל ביקורת חיצונית להתמודד מול הנתונים".

 

לא היה רמז ש"גמרת את הסוס"?

 

"אני קצין משטרה ותיק שנהנה מכל דקה בשירות ואוסיף לעבוד באותו קצב בו התחלתי את דרכי עד שאפרוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
בורובסקי. היו רק ארבעה
צילום: עמית שאבי
צילום: עמית שאבי
הנגבי. זכותו המלאה
צילום: עמית שאבי
צילום: הרצל יוסף "כל הנגב"
קראדי. צעיר מדי?
צילום: הרצל יוסף "כל הנגב"
מומלצים