שתף קטע נבחר

גלעד שרון: קיבלתי 3 מיליון דולר, אבל אין לי שום תיעוד

בנו של ראש הממשלה העיד בבית המשפט כי מסר את כל המסמכים שהיו ברשותו בפרשת סיריל קרן, בניגוד לטענת הפרקליטות. שרון: ההלוואה מקרן הייתה בהסכם בעל פה ואין לי מסמכים שיעידו שקיבלתי ממנו כסף

מיליונים בלי תיעוד: גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה, אמר היום (ה') בדיון בבית משפט השלום בתל אביב כי אין בידיו מסמכים המעידים שקיבל לחשבון הבנק שלו סכום של שלושה מיליון דולר.

 

שרון העיד במסגרת דיון בו ביקשה הפרקליטות לאלצו לכבד צו של בית המשפט, ולמסור למשטרה מסמכים הקשורים לפרשת סיריל קרן. אולם שרון טען בדיון כי מדובר בהסכמים בעל-פה שערך עם איש העסקים הדרום אפריקני, וכי אין בידיו מסמכים המעידים על ההלוואה שקיבל ממנו. שרון גם חזר על עמדתו לפיה מקור הכסף הוא סיריל קרן בלבד.

 

אלא שבפרקליטות דוחים את גרסתו של שרון. הם טוענים כי אין זה הגיוני ששרון קיבל סכום כסף כה גדול לחשבונו ואין לו תיעוד על כך. עוד טוענים בפרקליטות כי ישנו גוף נוסף המעורב בהעברת הכספים לחשבון הבנק שלו, וזו סיבה נוספת שבעטייה הם מבקשים לקבל את המסמכים הרלוונטיים.

 

נציג הפרקליטות, עו"ד גל לברטוב אמר לאחר הדיון: "לצערנו לא קיבלנו תשובות ומסמכים על מה עומד מאחורי הסכומים שקיבל גלעד שרון. מאידך, קיבלנו הרבה תשובות כמו 'לא זוכר' ו'לא יודע'".

 

שמרתי את המסמכים בארגז

 

פרקליטו של שרון, עו"ד דוד ליבאי, סירב להגיב לטענות. "את הדיון יש לערוך רק בין כותלי בית המשפט", אמר. מוקדם יותר דחה ליבאי את טענות הפרקליטות לפיה לא מסר שרון את כל המסמכים שברשותו ולא מילא אחר צו בית המשפט.

 

בדיון נשאל שרון לגבי מסמכים שהיו ברשותו ואמר: "מהרגע שידעתי שיש חקירה שמרתי את המסמכים בארגז בצד, ועל פי החלטת בית המשפט מסרתי אותם למשטרה", אמר שרון. "יש עוד הסכם אחד שאין ברשותי, ואני מנסה להשיגו כעת", הוסיף.

 

בעדות שנתן בבית המשפט בפתח תקוה בעבר, טען שרון: "אני לא יכול לזכור את כל המסמכים שראיתי, אבל מסרתי את כל מה שהיה בידי, וכל מה שהעלתי על הדעת שיכול להיות במקום כלשהו, אולי אצל דוד אפל. הכנתי פניה אליו וביקשתי ממנו שיעביר לי אותם. באשר לקלטות, מעולם לא היו בידי קלטות וידיאו, ורק מצפייה בטלוויזיה, התברר לי שצולמתי בסתר ללא ידיעתי וללא הסכמתי".

 

ואילו בראיון שהעניק לערוץ 2 לפני כשבועיים, האשים שרון את הפרקליטות ואת המשטרה ברדיפתו. זאת, לטענתו, עקב היותו בנו של ראש הממשלה.

 

יצויין שבמקביל צפוי שרון להופיע ב-24 במאי בדיון בבקשת הפרקליטות להאשימו בביזוי בית המשפט, עבירה שעונשה קנס כספי או מאסר בפועל, לאחר שלטענתם לא כיבד צו של בית המשפט בו נדרש להציג מסמכים הרלוונטיים לפרשות האי היווני ואדמות גינתון. שרון טען בעבר שהשליך את הקלטות "לפח הזבל בחוות השקמים".


פורסם לראשונה 06/05/2004 15:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
מסרתי הכל. שרון
צילום: אבי כהן
צילום: ג'רמי פלדמן
"מרשי מילא אחר ההוראות". ליבאי
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים