שתף קטע נבחר

האם גלעד שרון ביזה את ביהמ"ש? ההכרעה נדחתה

דיון בנושא נערך הערב בבית-משפט השלום בפתח-תקוה, לאחר שהשופטת לב-און כבר קבעה שבנו של ראש הממשלה התחמק ממילוי הצו, המורה לו להפקיד את הקלטות והמסמכים בידי המשטרה והפרקליטות. בעדותו חזר שרון על טענתו בעניין השמדת הקלטות. נקבע דיון נוסף ל-24 בחודש. בינתיים, הסאגה נמשכת

האם גלעד שרון ביזה את בית-המשפט? סוגייה זו לא הוכרעה בדיון שנערך הערב (יום ג') בבית-משפט השלום בפתח-תקוה. דיון נוסף נקבע ל-24 במאי, אולם אין כל ודאות שדווקא אז תתקבל סוף-סוף ההכרעה.

 

לטענת המשטרה והפרקליטות, בנו של ראש הממשלה לא כיבד את הצו, הדורש ממנו להמציא את כל הקלטות והמסמכים שנמצאים ברשותו, ועשויים לשפוך אור על פרשות האי היווני ואדמות גינתון. עורכי-דינו של שרון טוענים כי הוא הגיש את כל המסמכים, ומבקשים מבית-המשפט להכיר בכך. הקלטות המתעדות את שיחותיו עם הקבלן דוד אפל, לטענת הנחקר, פשוט הושלכו לפח.    

 

 

המשטרה דרשה מגלעד שרון להציג בפניה את כל המסמכים והקלטות שנמצאים ברשותו בשתי הפרשות. לבקשתה, הוציא בית-המשפט צו שמורה לו להמציא את המסמכים, ולמעשה, אילץ אותו לוותר על זכות השתיקה.

 

גם לאחר הוצאת הצו, המשטרה טענה ששרון הבן לא המציא את כל המסמכים הדרושים. בדיון המשפטי שנערך בעניין הוא הפתיע באומרו שהשליך את הקלטות "לפח הזבל בחוות השקמים". בעקבות כך, דרשה הפרקליטות להאשימו בביזוי בית-המשפט, עבירה שעונשה קנס כספי או מאסר בפועל.    

 


גלעד שרון בית משפט
גלעד שרון בבית-המשפט. צילום: אבי כהן

 

 

כבר בשבוע שעבר קבעה השופטת, ליה בר-און, כי שרון לא מילא את הצו כנדרש, אולם היא נתנה לו ארכה לספק למשטרה את דרישתה בעניין המסמכים.  

 

הדיון המשפטי היום היה העתק כמעט מושלם של קודמו. גלעד שרון חזר על עדותו הקודמת, לפיה הוא השליך את כל הקלטות, ואין ברשותו חומר כלשהו מלבד מה שמסר למשטרה. השופטת ניסתה להקשות: "איך ייתכן שאדם אינו זוכר מתי בדיוק הושמדו הקלטות?". הוא השיב: "כשנודע לי על החקירה, אני זוכר שידעתי על הקלטות וידעתי שהן אינן יותר. אם היו הקלטות ניתן היה לראות שאין כלום נגדי".  

 

בעדותו נשאל על חוזה שנחתם בין חברת השקמים לבין חברת ווין ודוד אפל, כאשר בצד החוזה נרשם שם של חברה נוספת, "צביון בנייה ופרוייקטים בע"מ". תשובתו הייתה: "אני זוכר שחתמתי על מספר סטים של חוזים, אבל אני לא זוכר את החוזה הספציפי הזה".  


פורסם לראשונה 04/05/2004 17:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
הקלטות הושלכו. גלעד שרון
צילום: אבי כהן
צילום: מיכאל קרמר
הוקלט. דוד אפל
צילום: מיכאל קרמר
האי היווני
צילום: אנג'לו בוטיס, טי.וי אנטנה יוון
מומלצים