שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חברת שגיא: דו"ח הבנקים על העמלות מגמתי ולא משקף

  חברת חישובי הריבית מגיבה על ממצאי דוח הבנקים לפיהם העמלות בארץ אינן גבוהות מהמקובל בעולם. טוענת: לא נלקחו בחשבון עמלות בסיסיות הקיימות בארץ ולא קיימות בחו"ל. איגוד הבנקים: זה מקומם

  דו"ח הבנקים מגמתי ואינו משקף את המצב האמיתי של עלויות העמלות בארץ. כך טוענת חברת "שגיא חישובי ריבית", בעקבות ממצאי הדו"ח של קסלמן וקסלמן, שהוכן עבור אגוד הבנקים בנושא השוואת העמלות בארץ ביחס לעולם. 

   

  לטענת אמנון שוורץ, מנכ"ל שגיא, הבנקים לקחו לצורך ההשוואה את סל העמלות המקובל בעולם והשוו אותו לארץ, בעוד שההשוואה הנכונה היתה לקחת את סל העמלות המקובל בארץ אל מול אותן עמלות בעולם. כך יצא שעמלות רבות הקיימות בישראל ולא קיימות בעולם לא הובאו בחשבון, כגון: עמלת עריכת מסמכים (לטענתו עמדו הכנסות הבנקים על 750 מיליון שקל מעמלה זאת ב-2003), עמלת החזרת צ'קים, עמלת הוראת ביטול צ'קים ודמי גבייה שגובים הבנקים על כל פירעון של הלוואה.

   

  לטענת חברת שגיא, מדינת ישראל נמצאת גבוה ברשימת המדינות היקרות ביותר בתחום עמלות הבנקים. מחישובי חברת שגיא עולה, כי סל העמלות האמיתי בישראל עומד על סך של 1160 שקלים, שהם כ-230 אירו. זאת בהשוואה לסל עמלות הבנקים בדו"ח, שעומד על סך של 470 שקלים לשנה, שהם כ-73 אירו.

   

  מאיגוד הבנקים נמסר בתגובה, כי סלי העמלות שנלקחו נמצאו כמייצגים את הצרכן הישראלי, וכי הטענה שהעמלות שהוזכרו לעיל לא קיימות בעולם אינה נכונה. מהאיגוד נמסר, כי "אנו מתקוממים נוכח הניסיון להטיל ספק באמינותו ובאמינות משרד רו"ח קסלמן וקסלמן".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים