שתף קטע נבחר

עונשים כבדים לשישה צעירים שהורשעו באונס קבוצתי

על השישה, תושבי הקריות, נגזרו 10 עד 19 שנות מאסר, בגין אונס קבוצתי אכזרי של צעירה בת 22, על גבול הפיגור השכלי. יוזם האונס קיבל את העונש הכבד ביותר

10 עד 19 שנות מאסר הוטלו היום (א') בבית המשפט המחוזי בחיפה על שישה צעירים מהקריות שהורשעו באונס קבוצתי של צעירה בת 22, שהוגדרה בבית המשפט כסובלת מפיגור גבולי.

 

פרשיית האונס המזעזעת אירעה במאי 2002, כאשר הצעירה, תושבת הוד השרון, הגיעה לביקור אצל דודתה בקריות. ברחוב פגשה הצעירה את הנאשמים אבי מזרחי ומשה גרוטס, מקרית חיים. באותו ערב קיימה יחסים עם השניים.

 

כעבור יומיים הגיעו אליה השניים ולקחו אותה למבנה נטוש בעיר כשכלב רוטווילר שומר על החצר והזמינו את שאר הנאשמים, זורה פלגשווילי, מרדכי מזרחי, דוד מזרחי וגיל דהן, כולם בשנות ה-20 לחייהם. הצעירים אנסו את הבחורה בזה אחר זה וביצעו בה מעשי סדום, למרות בכייה וקריאותיה לעזרה. 

 

כשזעקה הצעירה אמר לה אבי מזרחי שרק הכלבים ישמעו אותה וגם כשנפצעה במהלך האונס, ודיממה, המשיכה החבורה לאנוס אותה.

 

בגזר הדין נכתב כי מדובר במעשים מעוררי סלידה. "במקרה שלפנינו הושפלה הקורבן השפלה נוראית, שתשאיר את אותותיה בה לכל ימי חייה". השופטים החליטו גם לחייב את הנאשמים לשלם לצעירה פיצוי כספי בסך 3,000 ו-10,000 שקלים.

 

את העונש הכבד ביותר קיבל אבי מזרחי, עליו נכתב: "הוא ניצל לרעה את פגיעותה של הצעירה, לא רק לסיפוק תאוותו אלא העמיד אותה 'למכירה' לחבריו ולמכריו. אותו אבי הוא יוזם האונס הקבוצתי, המתכנן ואחד המבצעים, ועונשו צריך להיות חמור משמעותית מעונשם של המשתתפים".

 

בית המשפט גזר 19 שנות מאסר על אבי מזרחי, 10 שנות מאסר על משה גרוטס, 16 שנות מאסר על זורה פלגשווילי, 16 שנות מאסר על מרדכי מזרחי ועל דוד מזרחי ו-17 שנות מאסר על גיל דהן.

 

הצעירה נכחה בשלב הקראת גזר הדין, ונתמכה בידי נציגות המרכז לסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית בחיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
"השפלה נוראה" (אילוסטרציה)
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים