שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מזוז חזר בו מהנזיפה בשבתי שביט בעניין עסקת הגז
  לאחר שקבע לפני שבועיים כי ראש המוסד לשעבר לא היה צריך לעשות שימוש פומבי במידע שהגיע אליו במסגרת תפקידו הממלכתי, חוזר בו היועץ המשפטי לממשלה ואף מתנצל על מה שכינה "תקלה"

  היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, חזר בו מנזיפתו בראש המוסד לשעבר, שבתי שביט, בעניין עסקת הגז הטבעי ממצרים.

   

  מזוז שלח לפני כשבועיים מכתב נזיפה לשביט, שבו האשים אותו, לכאורה, בכך שכביכול ניצל את הידע שצבר במוסד כדי להפיץ מידע שקידם את עסקיו כשכיר בחברת מרחב, שבשליטת יוסי מימן.

   

  ואולם, במכתב, ששלח לשביט אתמול (ד'), כתב מזוז: "לאחר בחינת מכתביך נראה, שמה שעשית לא היה בגדר שימוש פומבי במידע שהגיע במסגרת תפקיד ממלכתי. אנו מצרים על התקלה". 

   

  שביט מועסק כיום על ידי חברת מרחב, שזכתה במכרז למכירת גז טבעי לחברת החשמל. מרחב התמודדה בנכרז מול שותפות ccc, שבבעלות חברת הגז הבריטית בריטיש גז ושותפים פלסטינים ולבנונים, השואבת גז טבעי מחוף הים שליד עזה ומוכרת אותו לחברות ישראליות.

   

  לפני כחודש התראיין שביט לעיתון "הארץ" ואמר בראיון כי "שותפיה הערבים של בריטיש-גז קשורים לגורמים המממנים טרור אנטי-ישראלי ואנטי-אמריקני". בעקבות הראיון, שלח שר התשתיות , יוסף פריצקי, מכתב למזוז, ובו ביקש לפתוח בחקירה פלילית נגד שביט. פריצקי טען ששביט ניצל, כיבכול, את המוניטין ואת המידע החסוי שקיבל במסגרת עבודתו כראש המוסד, כדי לקדם אינטרס עסקי ולנגח את מתחריו.

   

  בעקבות פנייתו של פריצקי, כתב מזוז לשביט לפני כשלושה שבועות מכתב, שבו ביקש ממנו שלא להשתמש במידע שקיבל במסגרת תפקידו לקידום עסקיו. מזוז כתב במכתבו הקודם כי שביט "ניצל מידע ביטחוני לקידום אינטרסים כלכליים", כביכול. עם זאת, מזוז ציין גם במכתבו הקודם שהחליט שלא להמליץ על חקירה פלילית כנגד שביט.

   

  "אין זה ראוי שייעשה שימוש פומבי במידע שהגיע לאדם מכוח תפקיד ממלכתי, באופן שיש בו כדי לקדם אינטרסים כלכליים של חברות אליהן הוא קשור",

  כתב אתמול מזוז לשביט, "ואולם, נראה שהעניינים שהוזכרו על ידיך בראיון העיתונאי נשוא התלונה אכן פורסמו בכלי תקשורת שונים עוד קודם לראיון שנערך עמך, ולפיכך פרסום הדברים על ידיך לא היה בגדר שימוש כזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דן בלילטי
  מזוז. חזר בו
  צילום: דן בלילטי
  צילום: זום 77
  שביט. לא היה שימוש לא ראוי
  צילום: זום 77
  מומלצים