שתף קטע נבחר

4 בני משפחת בכרי הורשעו בהלנת המחבל ממירון

הארבעה הואשמו בהלנת הנאשם ובשיבוש ראיות, אך זוכו מאשמת סיוע למחבל והסעתו ולא ידעו על כוונתו. השופט כתב כי הארבעה הביאו בפניו גירסה שקרית לאירועים וכי "איני מאמין להם, וזאת בלשון המעטה". עם זאת, ציין השופט כי הארבעה לא ידעו שהאדם אותו הם מלינים הוא מחבל

סגן נשיא בית משפט השלום בעכו הרשיע אתמול (יום ג') ארבעה מבני משפחת בכרי תושבי היישוב בענה, הסמוך לכרמיאל, שהלינו את ג'יהאד חמארה, המחבל שביצע את הפיגוע באוטובוס בקו 361 בצומת מירון בחודש אוגוסט 2002. בפיגוע נהרגו תשעה בני אדם, ו-51 נוספים נפצעו. עוד הורשעו הארבעה כי תיאמו עדויות ושיבשו ראיות.


עם זאת, זוכו הארבעה, בני הזוג מחמד ומלכה בכרי, עזיז בכרי ומחמוד בכרי,  מאשמת הסעת המחבל. 


בנם של מחמד ומלכה, אברהים, נשפט בעבר על חלקו בפרשה - סיוע בפועל למחבל, יחד עם קרוב משפחתו וחברו יאסין בכרי. השניים נדונו לתשעה מאסרי עולם ועוד 30 שנות מאסר, לאחר שהורשעו ברצח בכוונה תחילה, ניסיונות רצח, סיוע לאויב בעת מלחמה וסעיפים חמורים נוספים.

 

הוריו של אברהים, כך נטען במהלך המשפט הנוכחי, הלינו את המחבל בביתם, ביודעם כי הוא אינו מחזיק באישורי שהייה בישראל, ואף גורש ממנה בעבר. עזיז בכרי נאשם כי נתן למחבל מפתחות לגן הילדים אותו ניהלה אשתו, ואפשר לו לישון שם. מחמוד בכרי, ששמע כי המחבל עומד לישון בגן הילדים, הזמינו לישון בביתו, כדי שלא ייתפס.

 

בנוסף קבע השופט כי מחמד, מלכה ועזיז, תיאמו ביניהם עדויות בכדי לחפות על אברהים במהלך משפטו. מלכה בכרי חשודה כי ביקשה מהנאשם השני במשפט הרצח, יאסין, להעלים את מכשיר הטלפון הנייד של אברהים ואף העבירה אליו את המכשיר.

 

השופט קבע כי הנאשמים שיקרו בחקירתם, ולא חסך מהם מלים קשות. לדבריו, "הנאשמים העידו בפני כי שיקרו ביודעין ומתוך כוונה להטעות את החוקרים. הנאשמים טוו לעצמם רשת שקרים ותיאמו גירסה שיקרית אותה הביאו בפני. אינני מאמין להם, וזאת בלשון המעטה".

 

עוד כתב השופט כי "בכל דרך שבה הפכתי בראיות כדי למצוא נקודת זכות אפשרית לנאשמים, כל שמצאתי - נדבכים נוספים המאמתים את האישומים נגדם. הנאשמים היו מוכנים למכור את חקירת האירוע החמור ואת דמם של הנספים בנזיד עדשים, בשקרים, בשל חשש מפני תשלום קנס בגין הלנה של המפגע. שקריהם רק מחזקים את האישומים נגדם".

 

למרות כל זאת, הדגיש השופט כי הנאשמים לא ידעו כי מדובר במחבל שמתכנן לבצע פיגוע, אלא שמדובר בשוהה בלתי חוקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
מחמד בכרי
צילום: רוני שיצר
צילום: רוני שיצר
עזיז בכרי
צילום: רוני שיצר
צילום: רוני שיצר
מלכה בכרי
צילום: רוני שיצר
מומלצים