שתף קטע נבחר

הפגנות מחוץ ללשכת שרון: הוצג כ"נירון קיסר המשוגע"

הפגנות מימין ומשמאל מחוץ ללשכת שרון, לקראת ההצבעה על תוכנית ההתנתקות. אנשי הימין הציגו אותו כקיסר הרומאי המטורף נירון. בשמאל הציגו עצומה הקוראת לשרון "לא לשכוח שהוא ראש ממשלה של כולם ולא רק של מצביעי הליכוד"

בעוד בממשלה נערכים להצבעה על תוכנית ההתנתקות, מחוץ ללשכת ראש הממשלה התקיימו הבוקר (יום א') שתי הפגנות, מימין ומשמאל, שעסקו בנסיגה מעזה.

 

האחת, של נשות תנועת "שובי", כללה כ-25 בני אדם, קראה ליציאה מיידית מעזה והמשיכה בכך את הפגנת השמאל הגדולה אמש. בשנייה, של ארגון "נשים בירוק" ומתנחלי גוש קטיף, השתתפו יותר מ-50 מפגינים שביקשו לסכל את החלטת הממשלה הצפויה אחר הצהריים.

 

נדיה מטר, ראש תנועת "נשים בירוק", תקפה בחריפות את המהלך של ראש הממשלה: "היום, לפני 56 שנה הוטבעה האוניה 'אלטלנה', והיום מוטבעת אלטלנה בפעם השנייה על-ידי מפא"יניק אמיתי שמתחזה לאיש המחנה הלאומי. הוא יורה שוב בתותח הקדוש להטבעת ההתיישבות".

 

מפגיני הימין אף ערכו מיצג, שבו מתואר אריאל שרון בדמות הקיסר הרומאי המטורף נירון, ההורס בתים תוך שהוא "מזמר בשגעונו", כהגדרת המפגינים.

 

מתניה פישהיימר, תושב ההתנחלות גני טל שבגוש קטיף, אמר בהפגנה: "אני מקווה שראש הממשלה יתפכח מן המרוץ המטורף ויזנח את תוכנית ההתנתקות". לדברי פישהיימר, הפתרון הוא "להיכנס חזרה לערים ברצועת עזה". לדבריו, הצד הפלסטיני עדיין לא הפגין בגרות או מוכנות לתהליך שלום.

 

מנגד הפגינו אנשי השמאל, וקראו לשרון לדבוק בתוכניתו. נטע ארן, מפעילות תנועת "שובי" אמרה כי הארגון קורא לנשים המתנחלות "לשוב הביתה", ומנסה לסייע להן לעבור את המשבר הכרוך בעזיבת בתיהם. לטענתה, החתימו בארגון 65 אלף ישראלים על עצומה, ובה הם קוראים לשרון "לזכור שהוא ראש הממשלה של כולם, ולא רק של מצביעי הליכוד".

 

ארן, אם לבן 18 שאמור להתגייס בקרוב לצה"ל, אומרת כי בכל מקרה לא תאמר לבנה לסרב: "אם הוא יישלח לרצועת עזה, אגיד לו שיילך. אני מקווה שיפעל לפי הערכים ההומינסטיים שחונך עליהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מפגיני גוש קטיף (ארכיון)
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
שרון. נירון?
צילום: איי פי
מומלצים