שתף קטע נבחר

האיחוד הלאומי: ממחר אנחנו אופוזיציה לכל דבר

כך הוחלט בישיבת הסיעה בעקבות רעידת האדמה הפוליטית שעברה המפלגה בסוף השבוע. השר המפוטר בני אלון, הגיע לישיבה כשהוא מעודד מהמלצת בג"ץ לדחות את ישיבת הממשלה. הישיבה התנהלה באווירה סוערת. סגן השרה צבי הנדל הקריא את מכתב ההתפטרות שלו, בו ציין ששרון "הידרדר מאיגרא רמה לבירא עמיקתא", חברי הסיעה הסכימו כי מדובר בצעד "דיקטטורי" והשר המפוטר ליברמן אמר כי הממשלה מתכוונת לאשר "טיהור אתני ביהודים"

סיעת האיחוד הלאומי התכנסה היום (א') לישיבה בכנסת על-מנת לבחון את ההשלכות של פיטורי השרים בני אלון ואביגדור ליברמן, ולהחליט כיצד לפעול נגד תוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה, אריאל שרון.

 

האווירה בישיבה היתה סוערת ביותר. השר אלון הגיע לישיבת הסיעה באיחור, כשהוא מעודד מהמלצת בג"ץ לדחות את ישיבת הממשלה. "מה בער לראש הממשלה לעשות את הדברים בהליך לא דמוקרטי? בג"ץ מצביע על אי צדק ומוסר ועל הפרת הסכם קואליציוני. האצבע שלי בישיבה הגורלית המכריעה הזו חשובה. מדוע שאוותר עליה? בגללת אנינות טעם? אני מוכן לספוג את הנזקים התדמיתיים לטובת הגנה על ארץ ישראל".

 

יו"ר הסיעה, ח"כ יורי שטרן, אמר כי פיטורי השרים הם מהלך חסר תקדים. "ראש הממשלה מפריט את המשטר. זו קומבינציה של אונס ושוחד, שמדרדרת את ישראל לרמה של דיקטטורה". כמו כן האשים ח"כ שטרן את התקשורת הישראלית, "על שלא קמה נגד שבירת חוקי המשחק".

 

סגן שרת החינוך, ח"כ צבי הנדל, הקריא את מכתב ההתפטרות החריף ששיגר לראש הממשלה ובו כתב: "התפטרותי זו מוגשת בתחושת כאב ורחמים, על גיבור ישראל שהתדרדר מאיגרא רמה לבירא עמיקתא. עצוב לי על אדם שמוכן, בשל מניעים שאינם טהורים, ליישם בריצת אמוק תמוהה תוכניות של בריחה בזמן מלחמה, תוכניות של גירוש יהודים מאדמתם, תוך מתן פרס לטרור".

 

עוד כתב הנדל: "כואב לי על אדם שמצוקתו היא כה גדולה עד שהוא מוכן לנהוג כמו בדיקטטורות חשוכות: הופך על פיה, בזלזול, הכרעה דמוקרטית חד-משמעית של חברי מפלגתו, ומפטר שרים על-מנת להעביר הכרעה מסוכנת ובלתי-אחראית, במהלך שאין דיקטטורי ממנו. הדבר מזכיר את ראשי מפא"י שאמרו לאחר מהפך 77' שצריך להחליף את העם, שאינו יודע במי לבחור. צר לי עליך מר אריאל שרון. אני מאמין באמונה שלמה, שבעזרת השם תוכניתך תאבד, יישובי גוש קטיף יתקיימו לתמיד, ואילו אתה תהפוך לאפיזודה היסטורית חולפת".

 

בישיבה טען השר המפוטר אביגדור ליברמן: "הממשלה מאשרת היום טיהור אתני ליהודים. התוכנית של ראש הממשלה תהפוך את ישראל למדינה דו לאומית עם רוב ערבי גדול, בעל זיקה למדינה פלסטינית. לא נשב בשקט. נעשה הכל כדי למנוע את האיוולת. ממחר אנחנו אופוזיציה לאומית לכל דבר ועניין".

 

ח"כ מיכאל נודלמן לא הגיע לישיבה. על-פי הידוע ל-ynet, כפי שפורסם לפני כיומיים, נודלמן מקיים מגעים עם הליכוד. במערכת הפוליטית טוענים כי ייתכן ויקבל את תפקיד סגן שרת החינוך. אותו תפקיד שממנו התפטר חבר סיעתו, הנדל.

 

חברי הסיעה נשאלו על-ידי העיתונאים אם בכוונתם להגיב על מגעיו של נודלמן. הנדל התייחס לדברים ואמר: "נודלמן הוא חבר באיחוד הלאומי. הוא יצביע אתנו באי-האמון אם הוא רוצה לשרוד בפוליטיקה. תבדקו בכמה קנו אותו".

 

ליברמן נשמע קצת יותר סלחני ואמר: "זכותו של כל אדם לדעתו. אין סיעה שאין בה חילוקי דעות. יחד עם זאת, יש כללי התנהגות, כללי משחק ברורים. נודלמן הוא חלק מהסיעה, והוא יקבל עליו את הכללים הפרלמנטריים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
מה בער לראש הממשלה? אלון
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: אלכס קולומויסקי
התקשורת היתה צריכה לקום נגד שבירת החוקים. שטרן
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: צביקה טישלר
שרון יהפוך לאפיזודה חולפת. הנדל
צילום: צביקה טישלר
צילום: ישראל סאן
לא נשב בשקט. ליברמן
צילום: ישראל סאן
מומלצים