שתף קטע נבחר

השר עוזי לנדאו שוקל להתפטר; איום לפטר את רצון

קבוצת "המורדים", חברי הכנסת בליכוד הפועלת נגד תוכנית ההתנתקות, מרכזת כעת את פעולותיה בקרב נגד הכנסת מפלגת העבודה לממשלת שרון. מנהיגם, השר עוזי לנדאו, שוקל להתפטר בהפגנתיות מהממשלה. פעילי השטח מפעילים לחץ רב בנושא על הח"כים. ואילו אנשי שרון רומזים: הוא עשוי לפטר את "המורד" סגן השר רצון

השר עוזי לנדאו שוקל להתפטר מתפקידו בעקבות העברת תוכנית ההתנתקות בממשלה. ההצעה הועלתה לפני הצהריים (יום ב') בפגישה של קבוצת "המורדים" בליכוד שתתקיים בכנסת.

 

בפגישה אמר ח"כ דוד לוי מהליכוד: "אין סכנה להפלת הממשלה. העבודה תציל אותה בכל שלב. הכל היה מסוכם מאחורי גבם של השרים".

 

"המורדים", קרי חברי הכנסת המתנגדים לתוכנית ההתנתקות ולממשלת אחדות עם העבודה, החלו ביום שאחרי העברת התוכנית בממשלה לתכנן את פעולותיהם. העימות המרכזי מול ראש הממשלה אריאל שרון צפוי אחר הצהריים, בישיבת סיעת הליכוד.

 

"פעילי שטח מרכזיים בליכוד החלו להפעיל לחץ אדיר על הח"כים, שלא יתנו יד למהלך של הכנסת העבודה לממשלה. מי שיתן יד לכניסת מפלגת העבודה - יהיה מחוק" - אומר ל-ynet ח"כ יולי אדלשטיין מהליכוד.  

 

ח"כ אדלשטיין סבור כי לשרון לא יהיה רוב שיאפשר לו להשלים את מהלך צירוף העבודה לממשלה. גם חברים אחרים ל"מורדים" מסכימים. "המטרה העליונה שלנו היא לעכב את כניסת מפלגת העבודה לממשלה", קובע סגן שר התמ"ת, ח"כ מיכאל רצון.

 

חברי "המורדים" הגדירו לעצמם, לדבריהם, שלוש מטרות עיקריות במאבק מול שרון:

 

  • חסימת כניסתה של מפלגת העבודה לממשלה
  • התנגדות נחרצת להקדמת הבחירות
  • ניסיון לעכב את החקיקה של תוכנית ההתנתקות

 

סגן השר רצון מסביר: "במידה ומפלגת העבודה תיכנס, מצבנו יהיה גרוע כי נהפוך לתלויים בהם בקואליציה, בהקדמת הבחירות ובקידום התוכנית. שינוי והעבודה יתחרו מי מקדם את התוכנית מהר יותר".

 

בקבוצת המורדים מתחו ביקורת חריפה על השרים הבכירים נתניהו ולבנת, שהצביעו לבסוף בעד התוכנית. "הם נלחמו כמו אריות ונפלו כמו זבובים. הם הצליחו לפרק את קבוצת המורדים הגדולה, אך הגרעין הקשה של 6-7 ח"כים ימשיך לעשות בלגן", אומרים ח"כים בליכוד.

 

ומה לגבי הסקר מהבוקר של הד"ר מינה צמח, לפיו רוב הציבור תומך בכניסת העבודה לממשלה? ח"כ אדלשטיין צוחק: "לא היה סקר אחד מאז קום המדינה שלא הביע תמיכה באחדות. אין הפתעה בעניין".

 

גורמים בסביבת ראש הממשלה, אמרו בתגובה ל-ynet: "אין שום סיבה שמיכי רצון ימשיך לשאת בתואר סגן שר, כאשר הוא פועל השכם והערב לפגיעה בראש הממשלה. אין ספק ששינויים בהרכב הקואליציוני, יאפשרו לשרון לעשות שינויים גם בהרכב הפרסונלי. אם רצון רוצה למרוד בראש הממשלה - שיעשה את זה מספסלי הכנסת ולא הממשלה".


פורסם לראשונה 07/06/2004 09:10

 

בהכנת הכתבה השתתפה דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
לנדאו. שוקל
צילום: תומריקו
צילום שאול גולן
לוי. הכל תואם מראש
צילום שאול גולן
צילום: מיכאל קרמר
אדלשטיין. יימחקו
צילום: מיכאל קרמר
רצון. יפוטר?
מומלצים