שתף קטע נבחר

סדרת פיגועים בעיראק: 100 נהרגו ו-320 נפצעו

שרשרת פיגועי תופת אירעה במוסול, בבגדד וב"משולש הסוני". היעדים: תחנות משטרה ומרכזי הערים. מסוק אמריקני הופל בפלוג'ה. שבוע לפני מועד העברת השלטון לידיים עיראקיות - הרגיעה לא נראית באופק. המיליצייה של זרקאווי קיבלה אחריות

מתקפה משולבת בעיראק ערב העברת השלטון: סדרת פיצוצים החרידה הבוקר (יום ה') ערים מרכזיות במדינה. כ-100בני-אדם נהרגו, בהם שלושה חיילים אמריקנים, וכ-320 איש נפצעו. 

 

מתקפת הטרור המשולבת אירעה בבגדד, במוסול וב"משולש הסוני" ערב העברת השלטון לידיים מקומיות.  

 

במוסול שבצפון עיראק התפוצצו לפחות ארבע מכוניות תופת, ודווח על לפחות עשרות הרוגים. גם בבגדד התפוצצה מכונית תופת, שם נהרגו ארבעה אנשי ביטחון עיראקים.

 

ברמאדי שב"משולש הסוני", מערבית לבגדד, אירעה מתקפה משולבת על תחנות המשטרה. לפחות שבעה בני-אדם נהרגו ו-13 נוספים נפצעו.

 

בבעקובה, 60 ק"מ צפונית לבגדד, הותקפה תחנת משטרה. לפחות 11 שוטרים ועצירים נהרגו בתקרית זו. באירוע אחר נהרג חייל אמריקני ושלושה נפצעו במתקפה על שיירה צבאית.   

 


עיראק
צילום: רויטרס

 

גם בפלוג'ה נשמעה סדרת פיצוצים. עדי ראייה דיווחו על מנוסה מזירת האירוע, אולם לא דווח על נפגעים. באזור הותקף מסוק אמריקני, אולם על-פי דיווחים מהשטח, הוא הצליח לנחות בשלום.   

 

בסוף החודש אמורה הקואליציה בהנהגת ארצות-הברית להעביר את השלטון במדינה לידיים עיראקיות. לקראת מועד זה, המתיחות בעיראק מטפסת לשיאים חדשים.

 

בינתיים, נמשכות גם חטיפות האזרחים הזרים והוצאת להורג. שלשום נערף ראשו של חטוף דרום-קוריאני, והאירוע המזעזע תועד במצלמות הטלוויזיה. אנשי המיליצייה של מוסעב א-זרקאווי, מספר 3 בארגון אל-קאעידה, הם שעמדו גם הפעם מאחורי הרצח. 

 

ראש הממשלה הטרי של עיראק, איאד עלווי, העריך כי גם מאחורי סדרת הפיגועים במוסול עומדים אנשיו של זרקאווי, ואכן, מאוחר יותר קיבל הארגון אחריות לסדרת הפיגועים. הצהרת הארגון פורסמה באתר אינטרנט.  


פורסם לראשונה 24/06/2004 09:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
התופת בעיראק
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
שרשרת מכוניות תופת
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
המתיחות מטפסת לשיאים חדשים
צילום: רויטרס
מומלצים