שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "בית הבירה": ברזים של תקווה

  לעיסה בצד לגימה, בקצב איטי וקבוע - כך אפשר להעביר שעה טובה, להשתתף או רק להאזין פאסיבית לשיחות הגברים סביב הבר, המציעים בלהט ויכוחים פתרונות פשוטים לבעיות הבוערות של העולם, אך מוכנים לוותר על מימושם בעבור כוס בירה נוספת. למזלנו. ברוכים הבאים ל"בית הבירה", הבר של הגדולים

  "בית הבירה" - שם מדוייק להפליא למקום שהוא ביתי כמעט בכל מובן, באווירתו, במאכליו, בסגנון האירוח שלו ובהרגשה של אורחיו. פונדק בסגנון המרכז-אירופי, כולל המדרגות היורדות בכניסה המעניקות לו שמץ מרתפי, כולל העובדה המכריעה שכאן יודעים כל מה שצריך על בירה ומזיגת בירה. תורה אמיתית, עליה אחראי איש ושמו עמרי, המרביץ את הידע גם בקרב דור צעיר של מוזגים, אך אצלו, מאחורי שמונת הברזים המחוברים לחביות, שולחים ראשים שונים לכיוונים שונים, כמו ראשי קוברות, התענוג הוא מיד ראשונה.

   

  אחרי בילוי ממושך על הברים החדשים יותר וחדשים פחות, להגיע לכאן משמע לבקר בעולמם של המבוגרים. חוכמת חיים מצטברת היא בין השאר בחירה בדברים הפשוטים, האמיתיים, בעיקר. כמו למשל בדג מלוח המוצג בתפריט בתור "ההרינג של סבתא", והוא כבוש בשמנת ומונח פרקדן לצד תפוחי אדמה מבושלים, הסופגים את טעמיו. או, גבעה לבנבנה של איקרה אשר על ראשה כמות נדיבה של בצל סגלגל קצוץ. וכל זה בתפקיד של עזר שכנגד לכוס מוצקה המכילה חצי ליטר מזוג של הוגרדן, בירת חיטה בלגית, שגוונה צהוב עמום וערפילי, ובמעמקיה סודות אקזוטיים משהו בניחוח צפורן וקליפות תפוז.

   

  אין כמו אקזוטיקה לעידוד התיאבון, ואין כמו הנקניקייה על גריל מן הזן המכונה "ברטוורסט", העשויה בשר משני צבעים (אדום ולבן), שנחרכה קלות והונחה בצלחת לצד חרדל דיז'ון, בצל מטוגן וכרוב כבוש. לעיסה בצד לגימה, בקצב איטי וקבוע, כך אפשר להעביר שעה טובה, להשתתף או רק להאזין פאסיבית לשיחות הגברים סביב, המציעים בלהט ויכוחים פתרונות פשוטים לבעיות הבוערות של העולם, אך מוכנים לוותר על מימושם בעבור כוס בירה נוספת. למזלנו.

   

  בשעה קשה זאת, כאשר חום יולי-אוגוסט כולו ניצב ממול, דומה למדבר שאי אפשר יהיה לחצות בשלום, טוב שיש בסביבה את ברזי הבירה הצוננים של עמרי, ושולייתו היפה. ברזים של תקווה.

   

  פרטים אישיים: רחוב אלנבי 46, תל-אביב. דוגמאות מחירים: איקרה (כולל לחם) 20 שקלים, הרינג בשמנת 25 שקלים, נקניקיית ברטוורסט על גריל 32 שקלים, "חצי" הוגרדן 24 שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שלום בר-טל
  אולגה, עם היד על הברז
  צילום: שלום בר-טל
  מומלצים