שתף קטע נבחר

התסיסה בשינוי נמשכת - והפעם במועצה

בעקבות חשיפת ynet, לפיה ראשי שינוי מוכנים לשבת באותה ממשלה עם יהדות התורה, החלה תסיסה במועצת שינוי. חבר מועצה מחיפה החל להחתים את חברי המועצה על הצעת החלטה הקובעת כי שינוי לא תשב בממשלה עם המפלגות החרדיות, וחברי מועצה מנתניה הודיעו כי בכוונתם לגבש חזית מקרב נציגי שינוי ברשויות המקומיות

התסיסה בשינוי נמשכת. זאת בעקבות חשיפת ynet שלשום בלילה, לפיה ראשי המפלגה מוכנים לשבת בקואליציה עם יהדות התורה.


הפעם, קולות ההתנגדות למהלך מגיעים מכיוון מועצת שינוי. חבר המועצה, ד"ר משה בקר מחיפה, החל אתמול (יום ב') בהחתמת חברים במועצה על הצעת החלטה הקובעת כי המועצה מחזקת את עמדתה, שהוחלטה בעבר, לפיה שינוי לא תשב בקואליציה אחת עם מי מהמפלגות החרדיות.


לדברי בקר, עד כה הצליח להחתים כעשרים חברי מועצה, אולם להערכתו בימים הקרובים יגיע לכרבע מהחברים, כ- 45 איש.


בשיחה עם ynet הסביר בקר את התנגדותו ואמר כי "לא היה שום מהלך שהצדיק הסכמה להצטרפות לקואליציה יחד עם יהדות התורה. שינוי פוגעת באמינות שלה ובהבטחות שנתנה לציבור, וזה ייפגע קשות גם ברעיון של הפרדת דת ומדינה בישראל ובתפקיד שהיה לשינוי בעניין הזה".


בקר גם מתח ביקורת על חברי הכנסת של שינוי שתמכו בהצעת לפיד ואמר כי "העובדה שטומי לפיד הצליח להעביר את ההחלטה הזאת בסיעה אומרת שחלק מהח"כים שבויים בידי ההנהגה. אני מקווה שמועצה חדשה תהיה מספיק עצמאית, ולא תהיה עוד קבוצה של חיילים שעומדים בשורה כשהמנהיג מדבר דברים הנוגדים את החלטת המועצה".


בקר, כאמור, לא לבד במאבקו, וחברי מועצה מנתניה הודיעו היום כי הם מתכוונים לפעול נגד החלטת הסיעה מאתמול. חבר המועצה אדיר בנימיני הודיע כי בכוונתו לגבש חזית מקרב נציגי שינוי ברשויות המקומיות.


גם חבר מועצת עיריית נתניה, אבי ללום, מסר כי "החלטת הסיעה מאתמול היא החלטה קשה למפלגה, שאת תוצאותיה נדע רק בבחירות לכנסת. יו"ר המפלגה פועל בצורה שתביא לאובדן המפלגה, ולא ייתכן שאדם אחד ייקבע לכל המפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מתפשרים? לפיד ופורז
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים