שתף קטע נבחר

יהדות התורה: לא ויתרנו על הדרישה לתיקים בממשלה

למרות הפרסומים לפיהם רבני התנועה אוסרים ישיבה בממשלה עם שינוי ונטילת משרות שרים, הבהירו חברי הכנסת כי לא ויתרו על הדרישה, ואף בירכו על יוזמתה של שינוי להיפרד מהסיסמא "רק בלי חרדים"

ח"כ אברהם רביץ ממפלגת יהדות התורה אומר הבוקר (יום ו') כי "לא ויתרנו על שום דרישה של תיקים. לאחר שנסכם את הדבר עם צוות המשא ומתן של הליכוד נציג זאת בפני הרבנים ונבקש את אישורם".

 

בתוך כך בירך רביץ על דבריו של שר המשפטים ומנהיג מפלגת שינוי, יוסף לפיד, לפיהם יש לקצץ את הסיסמה "ממשלה בלי חרדים", ואמר: "דרשתי ששינוי תחזור בה, והדבר קרה עוד יותר מהר ממה שציפיתי".   

 

רביץ הוסיף: "לפיד חזר בו מהסיסמה 'רק בלי חרדים', ואני מברך על תחילת דרכו החדשה, שאם יתמיד בה נוכל להיפגש. הגיע הזמן שכולם יכירו בלגיטימיות של הציבור החרדי ובזכותו לחיות על פי דרכו".

 

ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) אמר, כי המשא ומתן הקואליציוני נמצא בשלב הרבה יותר מוקדם משלב הדיונים על תיקים בממשלה. "במסגרת הדיונים מדברים על נושאים אחרים לגמרי, ורק בחוץ התיקים הופכים חשובים", אמר פרוש.   

 

"אל לה לתנועה ליטול משרת שר"

 

הבהרת ח"כ רביץ באה בתגובה לגילוי הדעת שפורסם הבוקר ב"יתד נאמן", על פיו "ישיבה בקואליציה עם סיעת שינוי יש בה משום חילול השם", וכי "אל לה לתנועת דגל התורה ליטול משרת שר".

 

בהודעה שהתפרסמה בעיתון נכתב: "בעקבות פרסומים שהיו לאחרונה, מבהירה בזאת ועדת הרבנים של תנועת דגל התורה: 

א. תנועת דגל התורה פועלת בהתאם להוראות רבותינו מרנן גדולי ישראל שליט"א בנושא המו"מ הקואליציוני. 

ב. חברי הכנסת הונחו כי ישיבה בקואליציה עם סיעת שינוי יש בה משום חילול השם. 

ג. דעת רבותינו גדולי ישראל הינה, כפי שהיתה מאז ומתמיד, כי גם בהיותנו בתוך הקואליציה, אל לה לתנועת דגל התורה ליטול משרת שר".

 

על ההודעה חתומה "ועדת הרבנים של תנועת דגל התורה" - ברוך שמואל הכהן דויטש ונתן זוכובסקי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לשון הודעת ועד רבני יהדות התורה
אתר הכנסת
רביץ. "לא ויתרנו על התיקים"
אתר הכנסת
צילום: מיכאל קרמר
פרוש. "רק בחוץ התיקים חשובים"
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים