שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שביתת הרעב: האסירים ישנו; הסוהרים הציגו ציוד שהבריחו
  סוהרי כלא הדרים הציגו "תערוכה" של טלפונים ניידים שהוברחו לכלא על-ידי האסירים, דוקרנים, סכינים ואפילו מוט של מטאטא ששימש אסירים לתקיפת סוהר. היום הראשון של שביתת הרעב, בה פתחו 1,500 האסירים הביטחוניים עברה ללא אירועים חריגים. הכוננות בשב"ס נמשכת

  מה לא עושים האסירים הביטחוניים כדי להשיג טלפון נייד? ביום הראשון של שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים נערכה בכלא הדרים בשרון תצוגה ארעית של טלפונים ניידים שהוברחו בנעליים, בתוך ספרי קוראן שחלק מדפיהם נקרעו, ובמוטות עץ שפורקו מהמיטות.

   

  מפקד הכלא, גונדר משנה טאפש מקבל, אמר כי האסירים משתמשים בטלפונים כדי להמשיך בפעילות טרור ולהכווין פעולות כאלו מרחוק.

   
  אסירים בטחוניים בכלא הדרים
  מחביאים טלפונים ניידים (צילום: רענן בן צור)

   

  כמו כן הציגו הסוהרים דוקרנים, סכינים, מכשיר האזנה מאולתר, שנמצאו אצל האסירים, ומוט של מטאטא שקצהו חודד, שבו השתמשו לאחרונה אסירים כדי לתקוף סוהר.

   

  היום הראשון של שביתת הרעב בה פתחו האסירים הביטחוניים בכלא הדרים, בכלא נפחא ובכלא אשל שבדרום, עבר ללא אירועים חריגים. כ-1,500 מתוך

  3,800 אסירים ביטחוניים במתקני השב"ס משתתפים בשביתת הרעב. נציב השב"ס, רב גונדר יעקב גנות, קיים התייעצות לקראת המשך השביתה.

   

  350 האסירים הביטחוניים השובתים בכלא הדרים, מלבד אסירי אגף הנוער והנשים, היו סגורים בתאיהם במהלך היום. בשל שביתת הרעב, נמנעו מהם פריבילגיות שונות והטיול היומי נמשך שעה בלבד, כמתחייב בחוק. כמו כן הוצאו מתאיהם כל מוצרי הקנטינה ומוצרי החשמל ושובתי הרעב יסתפקו במים.

   

  באגפים נשמר השקט, משום שחלק גדול מהאסירים העבירו את היום בשינה. היחידות הלוחמות של השב"כ ממשיכות לקיים את הכוננות הגבוהה.

   

  הוועד נגד עינויים: זלזול בחיי האסירים

    

  בתוך כך הודיע הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, כי הוא מגנה בכל תוקף את התבטאותו של השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, שאמר בתגובה לשביתת הרעב, "מבחינתי הם יכולים לשבות יום, חודש ועד מוות".

   

  לדברי מנכ"ל הוועד, חנה פרידמן, "לא יעלה על הדעת כי שר בממשלת ישראל יתבטא כך ויביע זלזול כזה בחייהם של בני אדם הנמצאים תחת סמכותו. האסירים הביטחוניים זכאים לתנאי כליאה אנושיים, בהתאם לחוק הישראלי ולאמנות הבינלאומיות עליהן חתומה מדינת ישראל.

   

  "שביתת הרעב באה לאחר תלונות רבות שהגישו האסירים, הוועד וארגוני זכויות אדם אחרים, וכן דו"ח של הסניגוריה הציבורית. למרות כל אלה לא נעשה דבר, והאסירים נאלצים לשבות כדי שיישמרו זכויותיהם הבסיסיות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רענן בן צור
  מפקד הכלא עם הציוד שנתפס אצל האסירים
  צילום: רענן בן צור
  צילום: רענן בן צור
  רוב הזמן ישנו
  צילום: רענן בן צור
  צילום: רענן בן צור
  האסירים הסתגרו בתאים
  צילום: רענן בן צור
  מומלצים