שתף קטע נבחר

אופ"א: המשחק של מכבי בערב ראה"ש - ב-18:30

אחרי דיונים ממושכים במהלך היום וקבלת האישורים המתאימים, החליטה התאחדות הכדורגל האירופית להקדים את משחקה של מכבי ת"א מול באיירן מינכן בשלוש שעות בלבד, ולא ביממה כפי שהתבקשה. לוני הרציקוביץ': "זה תיאטרון האבסורד של אופ"א". דריקס: "לא מבין מה ההגיון, הרי גם כך המשחק יימשך אחרי כניסת החג"

אופ"א - התאחדות הכדורגל האירופית - הייתה נתונה בימים האחרונים ללחצים כבדים מצד אישי ציבור ומימשל, ואף קיבלה התייחסות מראש הממשלה שרון, כדי שתקדים את משחקה של מכבי תל אביב בליגת האלופות מול באיירן מינכן, שאמור להיערך בערב ראש השנה. היום, לאחר דיונים ממושכים וקבלת כל האישורים מגורמים הרלוונטיים, החליטה אופ"א שלא להקדים את המשחק ביממה או להעתיקו למועד אחר, והסכימה רק להקדימו בשלוש שעות - ל-18:30.

 

הודעה בעניין נשלחה להתאחדות הכדורגל הישראלית וגם ללשכת שר החוץ, סילבן שלום (על ההחלטה פורסם לראשונה בג'רוזלם-פוסט).

 

שעת הפתיחה האחידה של משחקי ליגת האלופות היא 21:45 (שעון ישראל). במכבי תל אביב עמדו על כך שהמשחק לא ייערך בערב ראש השנה כדי לא לאלץ אלפי אוהדים לחלל את קדושת החג, אולם אופ"א, כאמור, לא הסכימה להיענות באופן מלא לרצונה של הקבוצה. העובדה שהמשחק הוקדם ל-18:30 עדיין לא תמנע את קיומו מעבר לכניסת החג. ובמכבי אמרו כי עדיין אינם מסופקים מההחלטה. 

 

 


ערב חג ברמת גן. אוהדי מכבי תל אביב (צילום: רויטרס)

 

סגן נשיא מכבי תל אביב, אלי דריקס: "קיבלנו את התשובה של אופ"א, אנחנו לא מבינים את ההגיון בהקדמת המשחק בשלוש שעות בלבד ולא ביממה. מעבר לכך, אם כבר הקדימו אפשר לקיים את המשחק ב-17:00 כדי שגם חלק מהמשחק לא יתקיים מעבר לכניסת החג. מבחינתנו אנחנו ממשיכים במאמצים לשנות ההחלטות". 

 

יו"ר הקבוצה, לוני הרציקוביץ', אמר: "זה אבסורד שהזיזו את המשחק לשעה 18:30. זה בדיוק השעה שבה החג נכנס בישראל. באופ"א לא מבינים שגם אם התקנון הוא קשיח אפשר להתחשב, אחרי שבגרמניה הסכימו להזיז את המשחק. זה תיאטרון האבסורד של אופ"א, ואנחנו נעשה את כל המאמצים כדי לשנות את ההחלטה".

 

הרציקוביץ' הדגיש כי למרות חוסר שביעות הרצון, מכבי תופיע "בכל מקרה למשחק, גם אם זה יישאר ב-18:30. מעבר לכך ננסה להקדים את המשחק ביום או לפחות לשעה 17:00. כרגע השעה הרבה יותר גרועה מ-22:00, השעה המקורית".

 

יו"ר ההתאחדות, איצ'ה מנחם, הודיע כי ההתאחדות לא תשלים עם החלטת אופ"א: "אנחנו לא מסכימים לזה. זה גרוע יותר מהשעה המקורית של המשחק, כי עכשיו זה יפול בדיוק על שעת התפילה. ההתאחדות ומכבי תל אביב ישלחו כבר ביום שלישי נציגים מטעמם כדי לפתוח בהליך מול אופ"א על מנת שהמשחק לא ייערך כפי שנקבע".

 

סגן ראש הממשלה ושר החוץ, סילבן שלום, קיבל גם הוא את הודעת אופ"א והודיע כי המועד החדש אינו מקובל עליו. השר שלום פנה אל עמיתו הגרמני, יושקה פישר, העושה בימים אלו בביקור בישראל, וביקש אותו לפעול בדחיפות בענין. השר פישר אמר כי הוא מבין את חשיבות הנושא והבטיח שיפנה אל פרנץ בקנבאוור (נשיא המועדון) על מנת שיפעל גם הוא.


פורסם לראשונה 30/08/2004 13:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום יופי ערן כהן
לוני. תיאטרון האבסורד
צילום יופי ערן כהן
צילום: ראובן שוורץ
מנחם. ההתאחדות לא מקבלת את ההחלטה
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים