שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אסד: אני בשל למו"מ - אם שרון מוכן
  נשיא סוריה משגר מסר של שלום? בפגישה עם אישים אמריקנים אמר לאחרונה כי הוא מוכן לחדש את שיחות השלום עם ישראל, אם שרון יהיה מוכן לכך. זו איננה הפעם הראשונה שאסד אומר את הדברים לאחרונה, ובמערב מעריכים כי הלחץ עליו גדל. גורם בפיקוד צפון: אין בדברים משהו ממשי

  מסר של שלום - או של לחץ? נשיא סוריה, בשאר אסד, אומר כי הוא בשל לקיום משא ומתן עם ישראל, וקורא לישראל "לדבר שלום". הבוקר (ג') מפרסם העיתון "אל חיאת" המתפרסם בלונדון כי אסד אמר את הדברים בפגישה עם אישים שביקרו לאחרונה בלשכתו.

   

  "אני מוכן לחדש את שיחות השלום עם ישראל אם שרון מוכן לכך", אמר הנשיא הסורי למשלחת אמריקנית שביקרה אצלו. המשלחת כללה את שגריר ארה"ב בישראל

  לשעבר, מרטין אינדיק, ואת שגריר ארה"ב במרוקו לשעבר אדוארד גבריאל. חבר הקונגרס דריל עיסא, השתתף אף הוא בפגישה, שנערכה לפני שלושה ימים.

   

  אסד הודיע לאורחיו האמריקנים:"אנו מוכנים לחידוש המשא ומתן סביב הגולן ,אם שרון יהיה מוכן לכך, ואם יהיו ערבויות אמריקניות ברורות לגבי רצינותו של המשא ומתן ותוצאותיו". יש לציין, עם זאת, כי מהידיעה לא ברור האם הסורים ממשיכים להתעקש על התנאי המרכזי שלהם - והוא חידוש המשא ומתן "מהנקודה שבה הפסיק" - כלומר העברה עתידית של כל רמת הגולן לידיהם.

   

  המקורות הוסיפו כי אסד דן עם אורחיו גם בהסלמה ביחסים בין סוריה וארה"ב והביע פליאה מהתעקשות הממשל האמריקני בנושא הלבנוני במועצת הביטחון.

   

  גורם בכיר בפיקוד צפון התייחס הבוקר לדברים, ואמר כי הוא אינו רואה שום שינוי במגמה הסורית, וכי אין שום סימן לצימצום פעולות ארגוני הטרור בדמשק. לדבריו "אין בהצהרותיו של אסד שום דבר ממשי".

   

  זו איננה הפעם הראשונה שבה אסד אומר את הדברים בתקופה האחרונה. ההערכה בישראל ובמערב היא כי הלחץ הפוליטי עליו הולך וגדל, בשל שורה של צעדים דיפלומטים בינלאומיים וכן המשך ייצוגה של סוריה כמדינה התומכת בטרור.

   

  לפני ימים אחדים התקבלה במועצת הביטחון של האו"ם החלטה המורה על הסגת הכוחות הזרים מלבנון. ההצעה, שהיתה יוזמה צרפתית-אמריקנית, שיגרה מסר ברור לסוריה לפיו עליה להוציא כוחותיה מלבנון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  אסד. מסר של שלום
  צילום: רויטרס
  זום 77
  אינדיק. השתתף בפגישה
  זום 77
  מומלצים