שתף קטע נבחר

שטייניץ: מחבלים תמורת עצמות רון ארד - נקרופיליה

"לישראל אסור לסחור בגופות חייליה", אומר יו"ר ועדת חוץ וביטחון בכנסת, ומזכיר את "צוואתה של בתיה ארד ז"ל, שלא לשלם מחיר כלשהו עבור העברת עצמות בנה"

בירושלים דוחים את הדיווח על התקדמות בעסקת השבויים עם חיזבאללה, אולם התגובות במערכת הפוליטית כבר מתחילות לזרום.

 

"החזרת עשרות מחבלים תמורת גופתו של רון ארד פסולה מכל וכל וגובלת בנקרופיליה", כך אמר אמש (שבת) יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ יובל שטייניץ.

 

שטייניץ הזכיר את "צוואתה של בתיה ארד ז"ל, שביקשה שלא לשלם מחיר כלשהו עבור העברת עצמותיו של בנה ארצה". לתפיסתו, "לישראל אסור לסחור בגופות חייליה. מוטב שנאמץ את צוואתה האמיצה של אמו של רון ונציב סוף סוף קו אדום, לפיו איננו מוכנים לשחרר מחבלים תמורות גופות או חלקי גופות".

 

"כבר שמענו דיווחים על פריצת דרך דרמטית בעסקת השבויים", אמר שטייניץ, והביע ספקנות רבה נוכח הדיווח האחרון.  

 

בעיתון הערבי "אל ווטן", שיוצא לאור בעומאן שבמפרץ הפרסי, נכתב בראש השנה על התקדמות ניכרת לקראת השלב השני בעסקה, במסגרתו אמורה ישראל לשחרר את המחבל סמיר קונטאר ועשרות מחבלים נוספים תמורת מידע אודות הנווט השבוי, רון ארד.

 

שחרורו של הרוצח קונטאר וסוגיית רון ארד היו סלע המחלוקת בשלב הקודם בעסקת השבויים, במסגרתו שחררה ישראל בין השאר את "קלפי המיקוח" בפרשת הנווט השבוי - מוסטפא דיראני והשייח' עובייד. את הסוגיות הטעונות של קונטאר וארד הוחלט לדחות לשלב הבא.

 

מאז מומש השלב הראשון בעסקה, עם הבאת גופותיהם של שלושת החטופים ושחרורו של אלחנן טננבוים, הופיעו דיווחים רבים על התקדמות לקראת השלב השני - ופתרון תעלומת רון ארד. ערב החג אמר קצין בכיר כי אין בידיו בשורות בדבר השגת הפתרון המיוחל, אולם "נוצר המנגנון שיוכל להביא לכך". 


פורסם לראשונה 18/09/2004 19:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
גובל בנקרופיליה. שטייניץ
צילום: אלכס קולומויסקי
צוואת האם. רון ארד
סלע המחלוקת. המחבל סמיר קונטאר
מומלצים