שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "פוראמן מאגנום" מגיע לת"א

  היצירה, שהועלתה בבכורה בחודש מאי בהרצליה, תעלה רק השבוע לראשונה על הבמה בתל-אביב. "הבמות בתל-אביב יקרות ואנחנו מחפשים אלטרנטיבות", אומר מנהל להקת המחול הקיבוצית

  יצירתו האחרונה של הכוריאוגרף רמי באר, "פוראמן מאגנום", הועלתה על ידי להקת המחול הקיבוצית במשכן לאמנויות הבמה בהרצליה בחודש מאי האחרון. השבוע, כמעט חצי שנה מאוחר יותר, תעלה הלהקה את המופע בבכורה בתל-אביב. אם בעבר שאפו יוצרים בפריפריה להגיע לתל-אביב, הלב הפועם של התרבות בישראל, נדמה שכיום מיעוט האולמות הקיימים בתל-אביב ועלויות ההשכרה והשימוש הגבוהות בהם מכתיבות התנהלות אחרת, או כך לפחות טוען דן רודולף, מנכ"ל להקת המחול הקיבוצית.

   

  "האולם ב'סוזן דלל' אינו עונה על הצרכים שלנו במובן זה שמדובר באולם קטן ובמופעים גדולים. ככל שהמופע גדול יותר, העלויות גבוהות בהתאמה ובסופו של יום לא משתלם לנו כלכלית לקיים את המופע לקהל מצומצם", אומר רודולף, "אנחנו יודעים ש'סוזן דלל' הוא מרכז מכובד ואנחנו, כמו הקהל, מאוד אוהבים אותו. הבעיה היא שגם מכירת כל הכרטיסים ב'סוזן דלל' לא תאזן את ההוצאות וההופעה לא תשלם את עצמה".

   

  רודולף מוסיף ואומר כי מהצד השני, אולם כמו זה במשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב, שבנוי למופעים גדולים הוא מבחינת הלהקה "רולטה רוסית" ומסביר: "לפני שמכרתי כרטיס אחד למופע במשכן לאמנויות הבמה הוצאתי 29 אלף שקל רק על השכרת האולם. הנזק הכספי שיכול להיגרם ממכירה קלושה של כרטיסים הוא עצום וזו בהחלט הסתכנות".

   

  את האלטרנטיבה מצאו בלהקת המחול הקיבוצית לא הרחק מתל-אביב: "החלטנו להעלות את 'פוראמן מאגנום' בבכורה במשכן לאמנויות הבמה בהרצליה מתוך מחשבה על מזעור הנזקים, אך לא רק. מדובר באולם נפלא עם במה מהטובות בארץ שעלויותיו נמוכות בכמחצית. המקום קרוב למרכז ומבחינת רמה אינו נופל ממקבילותיו בתל-אביב, המחיר סביר והסיכון מטבע הדברים קטן יותר".

   

  האם להקת המחול הקיבוצית קובעת נורמה חדשה בסצינת מופעי המחול הישראלית? סביר להניח שלא, אך נדמה שהתנהלותה של הלהקה מצביעה על צרכיו המשתנים של השוק ומענה מסוים שניתן לצרכים דווקא מהפרברים.

   

  ביום חמישי תקיים הלהקה את הבכורה התל-אביבית של "פוראמן מאגנום" במשכן לאמנויות הבמה. המופע גרף הצלחה מרשימה ברחבי הארץ כמו גם בסלובניה, אוסטריה ובפסטיבל לאמנויות הבמה "ספליט" שבקרואטיה שחגג השנה יובל. בחודש מרץ הקרוב יעלה המופע במסגרת עונת המינויים של בית האופרה בטרייסט שבאיטליה.

   

  בימים אלה נמצאים רקדני להקת המחול הקיבוצית בחזרות אינטנסיביות על יצירתו החדשה של רמי באר שתועלה בבכורה ב-30 באפריל כקופרודוקציה במסגרת עונת המחול החדשה במשכן בתל-אביב.

   

  בתוך כך הוזמנה יצירתו הקודמת של באר, "שומר מסך", על-ידי להקת המחול הלאומית של איסלנד שם תועלה היצירה בנוכחותו של הכוריאוגרף הישראלי ב-20 באוקטובר. זו הפעם השנייה בה תועלה היצירה על-ידי להקה זרה, הפעם הראשונה היתה לפני כשנה אז הועלה המופע על-ידי להקת המחול של הקומישה אופרה בברלין.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים