שתף קטע נבחר

רוצחו של דרק רוט נעצר בארגנטינה

ל-ynet נודע כי בתום מבצע בינלאומי עצרה משטרת ארגנטינה בדירה בבואנוס איירס חמישה עבריינים, בהם משה בן איבגי, רוצחו של נהג המונית בהרצליה, שנמלט מהכלא במהלך חופשה בחג השבועות. ישראל תבקש את גירוש העבריינים במטרה להביאם לכלא בישראל

רוצחו של נהג המונית דרק רוט נעצר בארגנטינה. ל-ynet נודע כי משטרת ארגנטינה בשיתוף פעולה עם המחלקה לתפקידים מיוחדים באגף המודיעין של המשטרה בישראל והאינטרפול עצרו היום (ו') בדירה בפרבר סמוך לבואנוס איירס חמישה ישראלים. 

 

בין החמישה שנעצרו בדירה גם משה בן-איבגי (24), רוצחו של נהג המונית מהרצליה, שנמלט לפני מספר חודשים מהארץ במהלך חופשה מהכלא. עוד נעצרו ארז אקרושבסקי, החשוד במעורבות ברצח של ישראלי, ורפי מיכאלשווילי החשוד בעבירות סמים. שני עצורים נוספים טרם זוהו כי נשאו דרכונים מזוייפים.

 

ישראל תבקש את הסגרתם של חמשת העצורים. במשטרה אומרים כי אין הליך הסגרה עם מדינות דרום אמריקה אבל ישנו הליך גירוש מהארץ, במהלכו נציגי ישראל מחכים למגורשים מעבר לגבול.  

 

בחודשים האחרונים פעלה המחלקה לתפקידים מיוחדים באגף המודיעין של המשטרה עם האינטרפול ומשטרת ארגנטינה במטרה לעצור את החמישה. עוד נודע כי במהלך המעצר, שאירע בשעות הבוקר המוקדמות על פי השעון המקומי, ניסה בן איבגי לברוח אך נתפס. בדירה נמצא גם אקדח. 

 

הבריחה הגדולה

 

בשנת 1994, בעת שהיה בן 14 בלבד, רצח בן-איבגי יחד עם שותפו, ארבל אלוני, את נהג המונית דרק רוט. השניים, שהוגדרו "בני טובים מהרצליה", ביקשו מרוט שיסיע אותם לים, ירו בעורפו 5 פעמים ונמלטו.

 

הוא נשפט ל-21 שנים בכלא אולם במהלך חופשה בחג השבועות האחרון ברח מהארץ. הוא יצא את שערי כלא השרון לחופשת החג ומשלא שב בזמן כנדרש, דיווחו על כך שלטונות השב"ס למשטרה.

 

מספר חודשים לפני החופשה שבמהלכה נמלט נשללו ממנו החופשות, זאת לאחר שלשב"ס הגיע מידע ולפיו הוא נהג לעסוק בפעילות פלילית בזמן שהותו מחוץ לכלא. לאור העובדה שבשנת 1998 הוא הורשע, יחד עם אלוני, בשוד מזוין של מכולת במהלך חופשה, הוחלט בשב"ס לשלול ממנו את זכות החופשה. 

 

ואולם בן-איבגי עתר בנושא לבג"ץ וזכה בעירעור. זכויות החופשה הוענקו לו מחדש ובמהלך אחת מהן נמלט כאמור מהארץ. בין השאר הועלתה הסברה שבכלא חבר בן-איבגי לגורמים מאחת ממשפחות הפשע הגדולות בישראל והם אלו שסייעו לו להימלט כדי שיהפוך מאוחר יותר לחייל בשורותיהם.

  

בן-איבגי היה אמור להשתחרר ממאסר בשנת 2014, אלא אם היה מופחת שליש מתקופת מעצרו, ואז היה מוקדם תאריך שיחרורו לשנת 2007. 

 

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "נשמח לקבל את האסיר בחזרה".

 

הידיעה הראשונית התקבלה דרך האי-מייל האדום
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
בן איבגי. נתפס בארגנטינה
צילום: זום 77
דרק רוט. נהג המונית שנרצח בהרצליה
מומלצים