שתף קטע נבחר

המירוץ בעבודה מתחמם: מחזרים אחר האלופים

עמי איילון ועוזי דיין זוכים בימים אלה לתשומת לב מיוחדת מצד המועמדים, שכבר החלו להקים מטות. וילנאי: "מקומו הטבעי של איילון בעבודה, תרומת אנשים כמוהו היא עצומה". דיין עצמו קרוב מאי פעם לקפוץ למים הקרים של הפוליטיקה: "הכל פתוח", הוא מודה

במרוץ לראשות מפלגת העבודה, נראה כי אף אחד לא מבזבז זמן, ואף רגע דל אין למועמדים השונים. ח"כ מתן וילנאי, אחד הטוענים לכתר, נפגש אתמול (א') עם מנהיג "המפקד הלאומי", האלוף במילואים עמי איילון, כדי לדון עימו באפשרות הצטרפותו למפלגה. זאת לאחר שאיילון כבר נפגש עם מועמד נוסף - הלא הוא ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, ששוקד בימים אלה על הקאמבק המתוקשר.  

 

בפגישה בדק וילנאי עם איילון, האם קיימת אפשרות לשיתוף פעולה בין השניים. "תרומת אנשים כמו עמי היא עצומה, והם שותפים לתפיסתי ולאמונה שאין תחליף לעבודה שטח", אמר חבר-הכנסת לאחר הפגישה. "איילון הצליח להניע ולבנות תנועה רצינית, והוא יודע ומבין את החשיבות בדיבור עם אנשים. מקומו הטבעי הוא במפלגת העבודה ואני מקווה שיצטרף".

 

עוד נודע כי וילנאי מקיים בימים אלה שיחות אינטנסיביות גם עם האלוף במילואים עוזי דיין, כמו גם עם אישים נוספים מתחומים שונים, שאותם הוא מנסה למשוך אחריו לתוך המפלגה.

 

באשר לדיין עצמו, ל-ynet נודע כי הוא נמצא קרוב מאי פעם להחלטה האם להצטרף לחיים הפוליטיים. דיין צפוי להחליט כיצד לנהוג בתוך שבועות ספורים, לאחר שובו מכנס בארה"ב. הוא רואה בעת הזו הזדמנות להשתלב בפוליטיקה במסגרת מפלגת העבודה, העומדת בפני הרחבת שורותיה, לאור הניסיונות של ברק, וילנאי, פרץ ואחרים לצרף אל מאגר תומכיהם קצינים לשעבר ואישים מתחומים שונים. "אני לא פוסל את האפשרות ללכת לפוליטיקה", אמר דיין ל-ynet. "בשלב זה הכל פתוח".

 

בעת האחרונה קיים עוזי דיין שיחות עם גורמים שונים בעבודה, שניסו לשכנעו להצטרף אליהם. בשנים האחרונות הוא משקיע מאמצים רבים בניסיון לבנות עצמו כמוביל חברתי - אם בכנס שדרות לחברה ואם בתחום עיסוקו העיקרי בימים אלה, סוגיית גדר ההפרדה.

 

מקימים מטות

 

מתן וילנאי החל היום לאייש את המטה האישי שלו. בראש מטהו יעמוד דוד לפלר, שהיה מקורב לראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, ושימש כמנכ"ל שירות התעסוקה בתקופת רבין וכמנכ"ל משרד המדע, התרבות והספורט בתוקפת כהונתו של וילנאי במשרד. במקביל, צוותי עבודה המורכבים מאישים ומומחים מתחומים שונים, שזהותם לא נמסרה, עוסקים בגיבוש המצע האידאלוגי שאותו יציג וילנאי.

 

בתקופה הקרובה מאוד מתכוון וילנאי לקיים שורה ארוכה של מפגשים עם פעילים ברחבי הארץ. במטהו אומרים כי מאות פעילים, שהודיעו בעבר על תמיכתם בו, עודכנו ויעודכנו בימים הקרובים על כניסה לקמפיין אגרסיבי נגד אהוד ברק.

 

"נמשיך לנהל קמפיין שיכוון אישית נגד אהוד", אומרים מקורביו של וילנאי. "בעיקרון, אנחנו רוצים להדגיש את ההבדל בין שני האישים, וכן את העובדה שמתן יעשה הכל הפוך ממנו. ברק מנותק מבני אדם, ואילו מתן הוא ההיפך הגמור".

 

בינתיים, גם ברק לא קופא על השמרים, וגם הוא החל לאייש את מטהו. אל השמות המוכרים דוגמת מרב פרסי צדוק, שתשמש כיועצת התקשורת, ומשה גאון, שישמש כיועץ האסטרטגי, הצטרפו דנה זיידמן, העוזרת האישית החדשה, יפעת זהר הדוברת האישית ובארי הולצמן, מנהל המטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
וילנאי. תוקף את ברק
צילום: שאול גולן
צילום: ג'רמי פלדמן
דיין. קרוב מאי פעם
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: סבסטיאן שיינר
ברק. קאמבק מתוקשר
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים